Assassin's Creed Valhalla - Wielki finał: wieża, walka z Konstruktorem

Koniec wątku i boss.

Pod koniec misji Budowanie więzi porozmawiasz z Ivaldim, a potem z Freyą. Rozpocznie się nowe, ostatnie już w tym wątku zadanie fabularneg w Asgardzie.

Musisz udać się do wieży zbudowanej przez Konstruktora. Jest na centralnej wyspie. Zobaczysz ją z daleka, to ogromna konstrukcja (1).

final1

Gdy dotrzesz na miejsce, porozmawiaj z Konstruktorem. Zacznie się scenka, pojawią się inni bogowie. Twoje wybory dialogowe nie mają w tej scenie większego znaczenia, więc wybieraj, co uznasz za stosowne.

Później musisz pójść z Lokim po farbę. Kieruj się przez las prosto (2), potem zeskocz na plażę i rozbij deski (3), by wejść do jaskini.

final2

W środku wrogowie skrywają się pod postaciami zwierząt (4). Musisz pokonać wszystkich, by kontynuować zadanie. Przejdź dalej jaskinią, a trafisz na kolejnych wrogów.

final3

Gdy zabijesz wszystkich, pozostaje tylko zabrać skrzynkę farby (5) i wracać z nią do wieży. Gdy zbliżysz się do bogów, zacznie się scenka.

final4

Po scence pora na walkę z bossem. Jeśli jesteś już wprawny w wykonywaniu uników, nie będziesz mieć problemów. Kluczowe jest tutaj strzelanie w czuły punkt na głowie (6) Konstruktora. Jest to łatwe, jeśli zdobyłeś zdolność strzelania sterowaną strzałą (my jej nie mieliśmy).

final5

Jeśli zbraknie ci strzał, możesz je uzupełnić ze stojaków (7), ale ich też nie ma zbyt dużo, więc uważaj.

Boss atakuje młotem, więc unikaj tego, jak każdego ataku bronią. Poza tym, musisz patrzeć pod nogi. Gdy tylko pojawi się na podłodze pod tobą jasnoniebieski okrąg (8), musisz szybko odskoczyć poza jego obręb.

final6

Okręgi są różnych rodzajów - pojawiają się czasem tam, gdzie boss nadepnie, a czasem tworzy je z odległości. To nieważne. Ważne, by z nich wyskakiwać, zanim się aktywują i wyrzucą cię w powietrze lub zranią.

Kiedy pokonasz Konstruktora, rozpocznie się kolejna scenka. Po jej zakończeniu i po rozmowie musisz już tylko udać się do drzwi do Jotunheimu (9) w północno-zachodniej części Asgardu. Byłeś już przy nich, bo w pierwszej misji musiałeś je zamknąć.

final7

Podejdź do drzwi i przejdź do Jotunheimu, a Eivor obudzi się w chatce Valki. Porozmawiasz z wiedźmą i zakończysz wątek W snach.

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - Wyrywanie korzenia: gdzie jest korzeń

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami