Take-Two może kupić Codemasters - trwają rozmowy

Wydawca GTA złożył propozycję.

  • Take-Two wyraziło zainteresowanie kupnem Codemasters
  • Złożono ofertę w wysokości 739,2 miliony funtów
  • Propozycja to element negocjacji

Take-Two, które jest wydawcą między innymi serii GTA, złożyło radzie nadzorczej Codemasters niezobowiązującą propozycję kupna firmy specjalizującej się w grach wyścigowych.

Informacje przekazali przedstawiciele drugiej z wymienionych spółek, o czym pisze między innymi agencja Reuters. Oferta obejmuje nabycie wszystkich akcji podmiotu za 739,2 miliony funtów, czyli około 973,01 miliona dolarów.

Warto jednak zaznaczyć, że propozycja nie oznacza, że Codemasters faktycznie zostanie sprzedane Take-Two. To jedynie element rozmów i negocjacji, które są obecnie prowadzone pomiędzy obiema wymienionymi firmami.

Oświadczenie o ofercie wydano po wcześniejszej konsultacji z wydawcą GTA. Według brytyjskiego prawa, ostatnia ze spółek ma obecnie czas do 4 grudnia na podjęcie formalnych decyzji o rozpoczęciu lub zaniechaniu działań prowadzących do przejęcia firmy z Wielkiej Brytanii.

Codemasters specjalizuje się w grach wyścigowych - do najbardziej znanych serii rozwijanych przez deweloperów jest Dirt (dziś na rynku debiutuje nowa część) i produkcje oparte na licencji Formuły 1.

W ubiegłym roku brytyjska firma przejęła studio Slightly Mad wraz z rozwijanym przez zespół cyklem Project Cars. Wówczas na transakcję przeznaczono 30 milionów dolarów.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami