Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Codemasters zachowa niezależność - zapewnia EA

„W dającej się przewidzieć przyszłości”.

  • EA kupiło Codemasters, by zwiększyć udziały w gatunku gier wyścigowych
  • Firma pomoże brytyjskiemu zespołowi w dalszym rozwoju

Electronic Arts poinformowało o formalnym przejęciu Codemasters za ponad miliard dolarów. Przedstawiciel firmy obiecuje, że zespół odpowiedzialny za produkcje wyścigowe pokroju serii Dirt i Grid zachowa niezależność.

- W dającej się przewidzieć przyszłości potraktujemy studia Codemasters jako niezależną grupę, zapewniając im wsparcie niezbędne do dostarczania uwielbianych gier i odkrywania szans na dalszy rozwój - mówi Matt Bilby, jeden z wiceprezesów EA, w rozmowie z IGN.

- Jesteśmy podekscytowani tym, co może przynieść im przyszłość i choć pozostaną niezależni, wlejemy paliwo w formie potęgi naszej dystrybucji, zwiększające możliwości rozwoju - dodaje menedżer.

Bilby wyjaśnia, że Electronic Arts kupiło Codemasters, by rozszerzyć udziały w grach wyścigowych (chce wydawać przynajmniej jedną rocznie). Istotną dla firmy była też marka Formuły 1, ale nie chciał ujawnić, czy kolejne odsłony cyklu będą ukazywać się pod szyldem EA Sports.

Wiceprezes uspokaja także miłośników gatunku, obawiających się, że brytyjski zespół podzieli los zamkniętych studiów Black Box i Ghost Games. Koncern zamierza bazować na sukcesie ekipy, umożliwiając dostarczanie „niesamowitych produkcji” jeszcze większej liczbie graczy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

DiRT 5

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze