Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Project Cars i studio Slightly Mad przejęte przez Codemasters

Wraz z grą opartą na "hollywoodzkiej marce".

Codemasters poinformowało, że wykupiło studio Slightly Mad i należącą do zespołu serię symulatorów wyścigowych Project Cars. Na transakcję przeznaczyło 30 milionów dolarów - 25 milionów w gotówce i 5 milionów w akcjach.

W komunikacie brytyjski wydawca ujawnił, że wraz z deweloperami przejął też rozwijany przez ekipę niezapowiedziany projekt oparty na „dużej marce z Hollywood”. Nie znane są szczegóły na temat gry, ale spekuluje się, że może bazować na cyklu „Szybcy i wściekli”.

Project Cars 2 ukazało się w 2017 roku

Slightly Mad dołącza do Codemasters, które dzięki temu zwiększyło liczbę zatrudnionych osób do ponad 700. Nie zmieni się sposób funkcjonowania zespołu, na czele którego pozostanie założyciel i dotychczasowy dyrektor generalny, czyli Ian Bell.

- Nasza połączona oferta gier wyścigowych jest obiektem zazdrości w branży, a ta nowa współpraca pozwoli nam uczyć się od siebie, dzielić zasoby i korzystać z zalet powstających platform i technologii - zapewnia wspomniany menedżer.

Slightly Mad pracuje obecnie nad Project Cars 3

Bell jednocześnie podkreśla, że jego zespół jest „podekscytowany” faktem połączenia sił z Codemasters. Przekonuje, że deweloperzy nie mogą się doczekać tworzenia kolejnych tytułów, które „zachwycą” fanów.

Warto zaznaczyć, że wśród rozwijanych przez Slightly Mad projektów są Project Cars 3 i mobilna odsłona serii. Na razie nie jest jasne, czy przejęcie studia wpłynie w jakikolwiek sposób na proces powstawania wymienionych gier.

Źródło: Codemasters

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze