Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pożegnamy nie tylko Project Cars? Seria DiRT również może przejść do historii

Wielkie zmiany w katalogu Codemasters?

Według nieoficjalnych doniesień, EA zamierza zakończyć rozwój serii DiRT i skupić się na tytułach na licencji mistrzostw WRC. Wczoraj ogłoszono zamknięcie cyklu Project Cars.

Jak informuje znany dziennikarz Tom Handerson na łamach portalu Insider Gaming, EA najprawdopodobniej podjęło już wewnętrzną decyzję o zakończeniu rozwoju serii, chociaż do tej pory nic oficjalnie nie potwierdzono. Biorąc pod uwagę przejęcie przez należące do „elektroników” Codemasters praw do marki WRC, być może tworzenie dwóch podobnych gier, skupiających się na rajdach samochodowych, uznano za zbędne.

Na początku roku dziennikarz donosił również, że powstające DiRT Rally 3 zostało anulowane na rzecz przyspieszenia rozwoju przyszłorocznej odsłony cyklu WRC. Nie wiadomo jednak w takim razie, czy zobaczymy jeszcze następcę głównych odsłon serii DiRT, skupiających się mniej na symulacji, a bardziej na przystępności rozgrywki.

Przypomnijmy, że marka DiRT wyewoluowała bezpośrednio z cyklu Colin McRae Rally. Ostatnia odsłona serii - DiRT 5 - została wydana w 2020 roku i zebrała pozytywne opinie od recenzentów (w okolicach 8/10), jednak nie zachwyciła fanów, którzy w serwisie Metacritic przyznali grze ocenę 5,6/10.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze