Watch Dogs Legion - skradanie, działanie po cichu

Jak infiltrować obszary strzeżone i nokautować wrogów.

W Watch Dogs Legion możesz prowadzić otwartą walkę, ale mądrzejszym posunięciem - szczególnie w lokacjach wypełnionych wrogami - jest skradanie się. Na tej stronie przedstawiamy najważniejsze wskazówki dotyczące tego aspektu gry.

Przede wszystkim pamiętaj, że część czynności, nawet na terenie wroga, możesz wykonać za pomocą kamer lub dronów, fizycznie nigdy nie pojawiając się w lokacji. Zdecydowana większość misji wymaga jednak fizycznej interakcji z pewnym obiektem, co możesz wykonać albo osobiście, albo za pomocą pająkobota.

watch_dogs_legion_skradanie_1

Pająkobot ma tę przewagę, że w razie porażki, nie grozi ci tak naprawdę niebezpieczeństwo. Poruszanie się tym urządzeniem po dużym budynku może być jednak problematyczne, wtedy warto wejść postacią na obszar zastrzeżony.

Zanim jednak to zrobisz, dobrze jest wykonać skan lokacji i zaznaczyć możliwie jak największą liczbę przeciwników. Wróg zostaje oznaczony, kiedy na niego popatrzysz - niezależnie, czy zrobisz to osobiście, z drona czy z kamery. Wszyscy oznaczeni przeciwnicy są widoczni przez ściany (1).

watch_dogs_legion_skradanie_2

W trakcie badania obiektu przez kamery możesz już aktywować wszystkie elektryczne pułapki (2), na które się natkniesz. Doskonale działa tutaj kombinacja komend Uzbrój (3) + Zwab (4), do której powinieneś przywyknąć. Pozwala ona natychmiast zwabić przeciwnika do niebezpiecznego miejsca i automatycznie go wyeliminować.

watch_dogs_legion_skradanie_3

Po oznaczeniu wrogów i przerzedzeniu ich szeregów możesz wtargnąć do obszaru zastrzeżonego. Kucnij, aby być trudniejszym do wykrycia, a ponadto uciekaj przed wzrokiem przeciwników, przecinając go różnymi obiektami. Nie musisz się do nich „przyklejać” (5), bo ograniczysz sobie ruchy. Takie przyklejanie zostaw na ewentualną walkę.

watch_dogs_legion_skradanie_4

Wykorzystuj resztę elektrycznych pułapek, na które się natkniesz, w podany wcześniej sposób, a więc kombinacją Uzbrój + Zwab. Nieoceniona jest tu także pomoc zdolności Maskowanie AR, która na pewien czas czyni cię całkowicie niewidzialnym:

watch_dogs_legion_skradanie_d

Uważaj też na lasery lub bramki (6), które natychmiast cię wykryją. Możesz poszukać ich wyłącznika lub skorzystać z maskowania AR.

watch_dogs_legion_skradanie_5

Aby wyeliminować wroga po cichu, musisz podejść do niego od tyłu. Wtedy zobaczysz na ekranie komendę Obal (7). Powalenie nie jest możliwe, jeśli wróg jest świadomy twojej obecności, jednak jest sposób, aby sobie z tym poradzić.

watch_dogs_legion_skradanie_6

W rzadkich przypadkach możesz też spaść na wroga z wysokości (8) - nastąpi wtedy automatyczna eliminacja, nie musisz nic naciskać.

watch_dogs_legion_skradanie_7

Zanim podejdziesz do wroga, aby go powalić, skorzystaj z szybkiego hakowania na postaci, a mianowicie akcji Odwróć uwagę (9). Przeciwnik przez krótką chwilę będzie zajęty telefonem, a ty będziesz mógł podejść do niego z każdej strony - nawet od przodu!

watch_dogs_legion_skradanie_8

W przypadku poruszających się wrogów, odwrócenie uwagi wywołuje też ich zatrzymanie, co pozwala zablokować ich w miejscach niewidocznych dla innych. Odwracanie uwagi jest tak skuteczne, że powinieneś z niego korzystać właściwie przed każdym obaleniem.

Jeśli lubisz się skradać, koniecznie wykup umiejętność Zasłona AR, która kamufluje powalone ciała i czyni je niemożliwymi do wykrycia. To znacznie ułatwia prowadzenie działań po cichu, bo wrogowie wszczynają alarm, kiedy zobaczą ciało.

Staraj się unikać otwartej walki, a jeśli wrogowie cię zauważyli i jest ich zbyt dużo, rozważ ucieczkę.

Następnie: Watch Dogs Legion - hakowanie i profilowanie

Spis treści: Watch Dogs Legion - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Watch Dogs Legion - najlepsze zdolności i gadżety, co kupić

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami