[PLOTKA] Remake Metal Gear Solid zmierza na PC i PS5

Na komputery trafią też oryginalne wersje dwóch pierwszych części.

  • Według niepotwierdzonych informacji, powstaje remake Metal Gear Solid
  • Gra miałaby trafić na PC i PS5

Konami pracuje nad pełnoprawnym remake'iem pierwszej odsłony serii Metal Gear Solid - wynika z nieoficjalnych doniesień prowadzonego w serwisie YouTube profilu RedGamingTech.

W najnowszym materiale kanału stwierdzono, że nowa wersja słynnej skradanki od Hideo Kojimy powstaje z myślą o PC i PlayStation 5. Autorzy filmu powołują się na zaufanych, ale pragnących zachować anonimowość informatorów.

To jednak nie wszystko: Konami rzekomo przygotowuje też odświeżone wydania trzech kolejnych odsłon cyklu. Gry nie będą jednak remake'ami, a jedynie remasterami, co oznacza nieznaczne odświeżenie oprawy wizualnej.

Doniesienia są nieoficjalne, więc należy podchodzić do nich z dystansem. RedGamingTech w przeszłości ujawniało jednak wieści, które później okazywały się prawdziwe, choć - jak zwraca uwagę serwis PushSquare - kanał specjalizuje się w informacjach sprzętowych.

W międzyczasie pojawiły się poszlaki, wskazujące, że na PC ukażą się reedycje pierwszych dwóch odsłon Metal Gear Solid - pozycje oceniła tajwańska agencja, która zajmuje się przyznawaniem kategorii wiekowych grom. Oba tytuły już kiedyś ukazały się na komputerach, więc niewykluczone, że mowa o wersjach dostosowanych do współczesnych sprzętów.

Wspomniana organizacja sklasyfikowała także inne produkcje Konami na PC - wydane pierwotnie w 1987 roku Metal Gear i pakiet, w skład którego wchodzą trzy części serii Castlevania oraz dwie odsłony Contry.

Reklama

Skocz do komentarzy (14)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (14)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami