Skip to main content

Konami ma plany na 50 lat i otwiera nowe studio

Przed nami więcej wysokobudżetowych gier.

Konami świętowało niedawno 50. rocznicę powstania, a teraz ogłosiło otwarcie zupełnie nowego studia, które ma pomóc w rozwoju firmy przez kolejnych 50 lat. To odważne plany dla firmy, która w ostatnich latach praktycznie nie istniała na rynku wysokobudżetowych gier na PC i konsole.

Nowe centrum produkcyjne otwarto 27 marca w japońskiej Osace (trzecie co do wielkości miasto w kraju). Studio zlokalizowane jest w wieżowcu Osaka Umedia Twin Towers South. Konami zaznacza, że stawia pracowników na pierwszym miejscu i zaoferowało im w ubiegłym miesiącu podwyżki wynagrodzenia zasadniczego. Studio w Osace ma z kolei zapewnić zrównoważony rozwój korporacji oraz wzrost przychodów przez najbliższe 50 lat.

Studio Konami Osaka to rozwojowa relokacja istniejącego studia koncentrująca się na zapewnieniu twórcom jak najlepszych warunków. Jako główne centrum produkcyjne w zachodniej Japonii, zakład jest w pełni wyposażony w urządzenia do przechwytywania ruchu i studia dźwiękowe niezbędne do rozwoju produktu” - czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym.

Konami przypomina też o planach stworzenia nowego budynku w Tokio, który ma stanowić siedzibę działu badawczo-rozwojowego. Biurowiec pod nazwą „Konami Creative Front Tokyo Bay” ma zostać ukończony w 2025 roku, a pierwszy raz wspomniano o jego budowie przed rokiem. Wszystko to świadczy o poważnych planach powrotu firmy na rynek wysokobudżetowych gier konsolowych i PC.

Po kilku latach nieobecności na rynku „dużych gier”, Konami zdaje się wracać z impetem. Obecnie trwają prace nad licznymi projektami związanymi z marka Silent Hill, w tym remake kultowej drugiej odsłony, szykowany przez polskie Bloober Team. Sporo mówi się też o wielkim powrocie Metal Gear Solid, a ostatnie plotki wspominają o remake'u MGS3 i wskazują na czerwiec jako czas, gdy powinniśmy poznać pierwsze oficjalne szczegóły.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także