Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe tropy w sprawie Metal Gear Solid Remake. Snake zakradnie się na PS5?

Coraz więcej mówi się o powrocie kultowej skradanki.

Już od kilku miesięcy wyobraźnię fanów Metal Gear Solid rozpalają pogłoski o możliwym powrocie kultowej marki Konami. Kolejni insiderzy twierdzą, że coś się dzieje, a remake pierwszej części serii możemy zobaczyć już wiosną.

Quinton Flynn podkładający głos pod postać Raidena w kilku częściach Metal Gear Solid opublikował na Twitterze film, w którym reklamuje swoją stronę internetową. W komentarzach pojawiły się pytania o to, czy w związku z 10. rocznicą wydania Metal Gear Rising Revengance możemy spodziewać się jakichś zapowiedzi. Aktor odparł słowami: „Nasłuchujcie rzeczy, które zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach”.

Tymczasem odpowiedzialny za pierwotne plotki o powrocie Snake'a hiszpański portal Areajugones po raz kolejny podgrzewa atmosferę i zdaje się rzucać światło na to, o czym wspomniał Flynn. Serwis powołując się na własne anonimowe źródła, twierdzi, że o grze usłyszymy jeszcze przed majem tego roku.

To samo źródło, które przekazało nam wcześniejsze informacje, powtarza, że zapowiedź remake'u Metal Gear Solid powinna nastąpić przed majem 2023 roku i bardzo prawdopodobne jest, że stanie się to w okresie między lutym a marcem tego roku” - czytamy w aktualizacji artykułu z 10 stycznia.

Informatorzy portalu twierdzą, że chodzi o pełny remake Metal Gear Solid, który rzekomo ma powstawać wyłącznie na PlayStation 5 i ominąć nawet konsole PS4. Insiderzy nie zdradzili, jakie studio ma zajmować się domniemaną produkcją ani na kiedy planowana może być premiera. Należy pamiętać, że nie są to w żadnym wypadku potwierdzone informacje, co zresztą wyraźnie zaznaczono w artykule na stronie Areajugones.

Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku Silent Hill przez lata krążyły po sieci podobne, niejednoznaczne plotki, które ostatecznie okazały się prawdą. Nagłe „przebudzenie” Konami i zapowiedź kilku projektów z kultowej serii survival horrorów pozwala wierzyć, że korporacja postanowiła na dobre powrócić na rynek wysokobudżetowych gier, a nowe i odświeżone przygody Snake'a rzeczywiście mają szansę powstać.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Metal Gear Solid

PS3, PSP, PS1, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze