Skip to main content

Oscar Isaac nadal ma nadzieję, że powstanie film Metal Gear Solid

Mówi się o nim od 2006 roku.

Popularny Oscar Isaac ma nadzieję, że kiedyś jeszcze przyjdzie mu zagrać główną rolę w filmowej adaptacji serii „Metal Gear Solid”. Angaż aktora ujawniono w grudniu 2020 roku.

Od tego czasu o planach mówi się jednak niewiele, a projekty na bazie gier wideo wydają się słynąć z tego, że znikają tak często, jak są ogłaszane, by powrócić po latach. Teraz temat poruszono w rozmowie z serwisem ComicBook.

- Chcielibyśmy zrobić ten film - mówił Isaac. - Chcemy poczuć to podekscytowanie. Jaki jest scenariusz? Jaka jest fabuła? O co chodzi? Mamy nadzieję, że się uda, ponieważ potencjał jest ogromny. To wspaniała gra, moja ulubiona.

Ostatnio o projekcie wspominaliśmy w grudniu 2020 roku, gdy serwis Deadline - powołując się na własne źródła - ujawnił, że scenariusz ekranizacji napisze Derek Connolly, a reżyserią zajmie się Jordan Vogt-Roberts, który w dorobku ma choćby „Królów lata” i „Kong: Wyspa Czaszki”.

Warto jednocześnie dodać, że początki produkcji sięgają jeszcze 2006 roku, gdy przygotowaniem obrazu zajmował się Paul Thomas Anderson. Ostatecznie pieczę przejęli Avi Arad i wytwórnia Sony Pictures. Wspomniany Connolly jest natomiast związany z projektem już od 2014 roku.

Oscar Isaac znany jest między innymi z nowej trylogii „Gwiezdnych wojen”, gdzie wcielił się w rolę Poe Damerona. Gwiazda pojawił się także w adaptacji „Diuny” oraz serialu „Moon Knight”, gdzie wystąpił jako tytułowy bohater.

Zobacz także