Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kultowy easter egg powróci w Metal Gear Solid Master Collection

Psycho Mantis odzyska moce.

Seria Metal Gear Solid słynie z wielu pomysłowych easter eggów i sekretów, a sztuczki stosowane przez Psycho Mantisa w pierwszej odsłonie serii na PS1 są prawdopodobnie najlepszym dowodem kreatywności twórców gry. Wygląda na to, że Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1 również pozwoli nam doświadczyć psychicznych zagrywek bossa.

Zacznijmy może od wyjaśnienia, na czym polegały sztuczki Psycho Mantisa. Jeden z najłatwiej zapadających w pamięć przeciwników z Metal Gear Solid potrafił między innymi „czytać w myślach” gracza. Jeżeli na karcie pamięci swojego PS1 posiadaliśmy zapisy z określonych gier, to przeciwnik w trakcie walki nawiązywał do naszych upodobań w swoich wypowiedziach, co robiło ogromne wrażenie.

Wygląda na to, że Psycho Mantis odzyska swoje moce w Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1, choć z oczywistych względów proces nie będzie opierał się na posiadanych przez nas zapisach. Zamiast tego gra najwyraźniej umożliwi nam wczytanie gotowych „sejwów” z kilku produkcji Konami, co pozwoli Psycho Mantisowi działać mniej więcej tak, jak w oryginale, co zauważyli ludzie prowadzący na Twitterze profil Metal Gear Network.

Metal Gear Solid w wersji z Master Collection dostanie zupełnie nową funkcję - Load Save, która pozwoli nam wybrać zapisy gier do wczytania. Dzięki temu twórcom udało się w prosty sposób oszukać system i sprawić, by Psycho Mantis korzystał ze starych sztuczek na nowych maszynach, co do tej pory wydawało się co najmniej trudne do zrealizowania. Wśród dostępnych zapisów znajdziemy między innymi Psychonauts, Gradius czy Snatchera, choć tytułów jest znacznie więcej.

Z jednej strony można kręcić nosem, że takie podejście zepsuje trochę niespodziankę i element zaskoczenia, jednak opisywany easter egg jest już na tyle znany (nawet poza środowiskiem fanów MGS), że bardziej rozczarowujący byłby brak tej funkcji w nadchodzącym wydaniu gry. Z kolei starzy wyjadacze serii i tak wiedzą już wszystko na temat Psycho Mantisa, więc pozostaje docenić twórców za to, że postarali się o przywrócenie tak kultowej funkcji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Metal Gear Solid

PS3, PSP, PS1, PC

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1

PS5, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze