Crusader Kings 3 - factions: czym są frakcje

Jak działają frakcję i jak sobie z nimi radzić.

W Crusader Kings 3 walczyć musisz nie tylko z innymi postaciami, lecz także pośrednio z własnym ludem. Jeśli nie zadbasz o odpowiednią kontrolę na podbitymi terenami, z czasem pojawią się tam frakcje (Factions), które w skrajnej sytuacji doprowadzić mogą do wojny domowej. W tym rozdziale wyjaśniamy jak działają frakcję i jak sobie z nimi radzić.

Frakcje powstają na skutek wielu różnych czynności. Może to być niezadowolenie (niska opinia) wasala, może to być też uciśniony lud, na który wywierana jest zbyt wielka presja. Gdy czara goryczy się przeleje, powstanie wspomniana frakcja - a na ekranie wyświetli się informacja Faction Created Against You! (1). Szczegółowe informacje znajdziesz klikając na przycisk Factions (2) lub wciskając klawisz F7.

054

Będą tutaj informacje o wszelkich frakcjach utworzonych przeciwko tobie. Przy każdej z nich znajdziesz ich żądania (3), siłę militarną: Military Power (4), a także wartość Discontent (5), która przedstawia progres w wymuszaniu na tobie żądań.

055

Jeśli wartość Discontent dojdzie do 100%, frakcja będzie mogła wysłać ultimatum. Będzie ono dotyczyć ich żądań - jeśli nie zgodzisz się na ultimatum, wybuchnie wojna domowa i trzeba będzie zdusić bunt na drodze wojennej.

Warto odpowiednio wcześniej reagować, by nie doprowadzić do powstania frakcji. Możesz temu zapobiec pilnując, by opinia wasala nie spadła poniżej -50 punktów, możesz też wejść w relację z wasalem bądź zdobyć na niego mocnego haka, co sprawi, że nie będzie on w stanie dołączyć do frakcji (6).

Staraj się za wszelką cenę zdusić problem w zarodku. Jeśli nie uda ci się rozwiązać go przed otrzymaniem ultimatum, na ogół lepiej zgodzić się na żądania frakcji by uniknąć wojny domowej. Potrafią być one bardzo wyniszczające, a wrogo nastawieni sąsiedzi mogą to wykorzystać, atakując cię z zewnątrz.

Następnie: Crusader Kings 3 - relacje pomiędzy postaciami

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Crusader Kings 3 - prison: jak działa więzienie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami