Marvel's Avengers - umiejętności i talenty

Trzy drzewka zdolności - czemu służą.

Marvel's Avengers oferuje rozbudowany system rozwoju postaci. Każdy bohater ma własne drzewka talentów - nie jedno, ale trzy. Tutaj objaśniamy wstępnie, jakie jest przeznaczenie każdego z tych drzewek zdolności.

Wszystkie talenty w każdej kategorii są wyraźnie opisane. Punkty talentów zdobywamy po prostu grając i zdobywając doświadczenie. Warto jednak wiedzieć, w które drzewko inwestować na początku.

skillever2

Kategorie umiejętności i talentów:

  • Podstawowy (1). Tę kategorię mamy dostępną od początku gry. Tutaj ulepszymy zdolności i zdobędziemy nowe umiejętności związane z podstawowymi atakami. Wzmocnimy ciosy i zyskamy dodatkowe kombinacje ataków. Warto dążyć ku temu, by szybko odblokować każdą zdolność - przynajmniej każdą aktywną.
  • Specjalność (2). Tutaj z kolei wzmacniamy i ulepszamy zdolności specjalne, jak sugeruje nazwa. Są to te ataki, które włączamy dodatkowymi przyciskami (R2, R1 i tak dalej). Na początku warto skupić się na jednym czy dwóch talentach postaci, które chcemy ulepszyć maksymalnie. W ten sposób możemy się szybko wyspecjalizować.
  • Mistrzostwo (3). Ostatnia kategoria to ogólne ulepszenia postaci i pasywne bonusy. Zwiększymy tutaj wytrzymałość bohaterów czy siłę ataku, albo zwiększymy efektywność niektórych talentów specjalnych (na przykład możemy wybrać tutaj, by Czarna Wdowa specjalizowała się w niewidzialności).

Tak naprawdę zdolnościami należy się specjalnie przejmować dopiero po napisach końcowych kampanii. W trakcie kampanii wyzwanie nigdy nie będzie zbyt duże, więc inwestuj punkty w to, co uważasz za słuszne. Dopiero w endgame - Inicjatywie Avengers - trzeba już uważnie rozdzielać punkty talentów i dobierać specjalizacje odpowiednio do misji i bossów.

Poprzednio: Marvel's Avengers - uniki i blokowanie ciosów

Spis treści: Marvel's Avengers - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Marvel's Avengers - jak zmienić postać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami