Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Marvel's Avengers - poradnik i najlepsze porady

Mechanika, rozwój postaci, ulepszanie, rodzaje misji.

Witamy w poradniku do Marvel's Avengers. To pierwsza wysokobudżetowa gra akcji ze słynną grupą herosów, będąca owocem współpracy wielu doświadczonych studiów - Crystal Dynamics, Eidos Montreal czy Nixxes.

Twórcy przygotowali zupełnie nową historię, niebędącą adaptacją filmów czy komiksów. Fani Marvela mogą jednak liczyć na mnóstwo odniesień i smaczków. Produkcja jest zaskakująco rozbudowana, szczególnie jeśli chodzi o typy dostępnych aktywności.

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na każde pytanie, jakie można sobie zadać po pierwszym uruchomieniu Marvel's Avengers.


Poradnik i wskazówki do Marvel's Avengers

Tutaj zamieszczamy spis treści z naszego poradnika, w którym znajdziecie informacje i wskazówki dotyczące wszystkich najważniejszych aspektów gry, podzielonych na odpowiednie kategorie.

Jak zacząć, podstawy:

Aktualizacja wkrótce.

Walka i rozwój postaci:

Aktualizacja wkrótce.


Marvel's Avengers - stół strategiczny

W głównej bazie - na statku Chimera - oraz w Mrowisku, do którego trafiamy w trakcie kampanii, znajdziemy stół strategiczny. Po raz pierwszy gra nas do niego zaprowadzi. To on pozwala wybierać różne misje.

Po podejściu do stołu i uruchomieniu go, widzimy mapę świata oraz dostępne lokacje. Przy każdej widzimy, ile misji jest w niej dostępnych. Jeśli w menu celów oznaczyliśmy sobie jakąś misję do wykonania, to na mapie region z nią będzie oznaczony małą zieloną ikoną (1).

Ważne są też oznaczenia liczbowe przy misjach w poszczególnych regionach. Czerwone liczby (2) sugerują, że sugerowany poziom mocy jest wyższy niż moc naszego bohatera. Wyzwanie może być więc zbyt wysokie i musimy przejść prostsze misje, by rozwinąć postać i zdobyć sprzęt. Na ekranie regionu można też przełączać się między wszystkimi regionami suwakiem na górze (3).

Po zapoznaniu się z krótkim opisem misji i nagrodami, wystarczy ją uruchomić, a przejdziemy do wyboru postaci.


Marvel's Avengers - porady ogólne

- Nie ignoruj misji pobocznych. Choć bywają mniej interesując niż zadania z głównego wątku, to raz na jakiś czas warto je wykonywać, nawet jeśli zależy ci tylko na ukończeniu kampanii. Wykonyjąc opcjonalne misje zdobędziesz doświadczenie i uczynisz swoją postać nieco silniejszą, dzięki czemu w kolejnych misjach fabularnych nie czeka cię przesadnie duży poziom trudności.

- Jedna postać to za mało. Jeśli chcesz grać online z innymi użytkownikami, musisz pogodzić się z faktem, że czasem nie będziesz mógł zagrać swoją ulubioną postacią. Dlatego warto polubić się z dwoma lub trzema bohaterami i regularnie ich rozwijać, by zawsze móc ze spokojem wybrać kogoś zamiast naszego głównego herosa.

- Rozmontowuj sprzęt. Niestety, liczba miejsc w ekwipunku jest ograniczona. Jeśli zbierzesz więcej niż 9 przedmiotów tego samego typu, nie będziesz mógł podnieść kolejnych. Dlatego najedź kursorem na niepotrzebne rzeczy i wybierz opcję rozmontowania, by zwolnić w ten sposób miejsce i zyskać zasoby.

- Eksploruj lokacje. Niektóre misje rozgrywają się na dużych obszarach. Masz dotrzeć do oznaczonego celu, ale teren jest spory i często dookoła znajdziemy skrzynie czy zasoby. Warto poświęcić nieco więcej czasu, by zdobyć dodatkowe materiały.

- Wyposaż najlepszy sprzęt. W menu ekwipunku przygotowano mile widziany przycisk, który służy do automatycznego założenia najlepszych przedmiotów, które mamy przy sobie. To przycisk L2, LT lub Q. Nie musisz więc po kolei porównywać statystyk przedmiotów, na to przyjdzie pora dopiero w Inicjatywie Avengers, po ukończeniu kampanii, kiedy sam poziom przedmiotu nie będzie koniecznie wyznacznikiem jego przydatności.

- Nie zapominaj o umiejętnościach. Gra przypomina nam, że mamy niewykorzystane punkty zdolności, ale niezbyt wyraźnie. Pamiętaj, żeby regularnie włączać menu zdolności i sprawdzać, czy nie masz przypadkiem dodatkowych punktów do rozdysponowania.

- Z graczami jest nieco łatwiej. Gdy zaczniesz trafiać na trudniejsze misje, warto rozważyć grę z innymi, a nie tylko z botami. Towarzysze sterowani przez sztuczną inteligencję mają tendencję do bardzo nietrafionych decyzji i złego używania umiejętności.

Komentarze