Wasteland 3 - ekwipunek: jak korzystać

Zarządzanie ekwipunkiem, wyposażanie postaci, skróty.

Jak w każdej grze RPG, umiejętne zarządzanie ekwipunkiem w Wasteland 3 jest kluczowe i ma spory wpływ na twoje szanse na zwycięstwo. W tym rozdziale wyjaśniamy jak działa ekwipunek, jak wyposażać postać w przedmioty, jak korzystać z paska skrótów i w jaki sposób ukrywać widoczność pancerza.

By móc zarządzać ekwipunkiem postaci musisz w pierwszej kolejności wcisnąć klawisz I, by go otworzyć. Trafisz do zakładki Ekwipunek (1), gdzie znajdziesz kilka rzeczy, mianowicie:

049
 1. Ekwipunek - zakładka z ekwipunkiem
 2. Postacie w drużynie - za sprawą miniaturek postaci możesz się swobodnie pomiędzy nimi przemieszać. Ułatwia to zakładanie przedmiotów na konkretną postać.
 3. Pancerz postaci - znajdziesz tutaj hełm, pancerz na tors i spodnie, a także narzędzie. Pancerz w głównej mierze podnosi obronę postaci, lepsze egzemplarze pozwalają także zwiększać szybkość, szansę na unik czy trafienie jak i odporności postaci.
 4. Widoczność pancerza - za sprawą trzech niewielkich ikonek możesz przełączać widoczność pancerza. Jeśli ikonka jest zaznaczona, na postaci wyświetli się pancerz, który nosi - jeśli odznaczona, widać będzie jedynie ubranie, które wybrane zostało podczas tworzenia postaci.
 5. Broń - znajduje się tutaj broń główna i dodatkowa, w którą wyposażona jest postać.
 6. Przedmioty na pasku skrótów - na pasek skrótów możesz umieścić przedmioty użytkowe, jak medykamenty, granaty czy rozkładane działka. Potem możesz je szybko aktywować np. w czasie walki, bez konieczności wchodzenia do ekwipunku.
 7. Parametry bojowe postaci - wyświetlana jest tu informacja o całkowitym pancerzu, celności, szanse na unik i mnożniku trafienia krytycznego postaci.
 8. Kondycja - kondycja to po prostu punkty zdrowia postaci. Gdy spadną do zera, postać zostanie powalona i trzeba będzie ją ocucić przy pomocy np. Kolca Nitro.
 9. PD - punkty doświadczenia postaci. Gdy pasek się zapełni, postać wskoczy na wyższy poziom.
 10. Okno ekwipunku - tutaj znajdują się wszelkie przedmioty, które przenoszone są przez drużynę, a nie są bezpośrednio ubrane na postać.
 11. Filtry ekwipunku - za pomocą tych przycisków możesz wyfiltrować rzeczy, by w oknie ekwipunku pokazywały się tylko te przedmioty, które chcesz zobaczyć.

By założyć inny przedmiot na postać wystarczy przeciągnąć go na odpowiednie miejsce - broń na gniazdo broni, pancerz na głowę/tors/spodnie, a przedmiot użytkowy, jak apteczka czy działko automatyczne, na pasek skrótów.

Pamiętaj, że w grze nie ma limitu udźwigu. Twoja drużyna może nosić jednocześnie setki egzemplarzy broni, pancerzy i innych ciężkich przedmiotów i w żaden sposób na nich to nie wpłynie.

Następnie: Wasteland 3 - modyfikowanie ekwipunku

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - baza: jak zrekrutować doktora

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami