Skyrim - gotowanie jedzenia, potraw

Jak przyrządzać posiłki.

Gotowanie to bardzo popularna mechanika w grach z gatunku RPG, nie inaczej jest też w przypadku The Elder Scrolls V: Skyrim. W tym poradniku wyjaśniamy, skąd brać składniki do gotowania, jak gotować i co daje spożywanie tak przygotowanych posiłków.

W pierwszej kolejności do gotowania potrzebne będą składniki (1) - czyli wszelkie warzywa, owoce i mięsa, które znaleźć można w zakładce Jedzenie w inwentarzu, jak i niektóre składniki alchemiczne ukryte w zakładce Składniki. W rozdziale menu postaci: jak włączyć i używać wyjaśniamy, jak dostać się do ekwipunku postaci.

023

Gdy uda się pozyskać składniki, trzeba odnaleźć obiekt do gotowania (2) - może być nim garnek do gotowania czy kocioł nad paleniskiem - i wejść z nim w interakcję, by otworzyć menu gotowania.

024

Tutaj zyskamy dostęp do zakładki Pożywienie (3), a w jej wnętrzu znajdziemy wszystkie przepisy, które zna postać - lista ta pozostaje niezmienna przez całą rozgrywkę. By stworzyć przedmiot wystarczy wybrać odpowiednią recepturę (4) i wcisnąć klawisz E (odpowiednio przyciski A i X dla konsol Xbox i PlayStation).

025

Po wszystkim w ekwipunku postaci pojawi się ugotowana potrawa (5). Teraz wystarczy tylko ją skonsumować, by otrzymać widoczne w jej opisie (6) efekty.

026

Gotowanie świetnie zastępuje Alchemię na niższych poziomach postaci, gdy nie ma dostępu do odpowiednich składników alchemicznych, a postać nie rozwinęła jeszcze dostatecznie wspomnianej umiejętności.

Spożywane posiłki oferują na ogół niższe benefity niż nawet najgorsze mikstury, jednak składniki do ich przygotowania można pozyskać za darmo bądź niewielkim kosztem złota. Warto jest więc używać ich zamiast mikstur do wzmacniania i uzdrawiania postaci.

Następnie: Skyrim - magia: odzyskiwanie i zwiększenie poziomu

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - menu postaci: jak włączyć i używać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami