Skyrim - rzucanie zaklęć: jednoręczne i oburęczne, maksymalizacja

Czary i magia.

The Elder Scrolls V: Skyrim pozwala graczom korzystać z różnorakich zaklęć z pięciu szkół magii, by przywoływać istoty, wpływać na inne postacie, leczyć własne rany bądź po prostu unicestwiać wrogów. Czary możemy rzucać jedną ręką lub oburącz.

Rzucanie czarów jedną ręką

Jeśli chcemy rzucać zaklęcia za pomocą jednej ręki, wystarczy „założyć je” na konkretną dłoń w taki sam sposób, jak dowolną broń. Potem wystarczy już tylko zaatakować daną dłonią, by rzucić zaklęcie - dla zaklęcia w prawej ręce będzie to lewy przycisk myszy (RT i R2 dla konsol Xbox i PlayStation), dla lewej ręki prawy przycisk (LT i L2).

W tym ustawieniu korzystać możemy z zaklęcia w jednej ręce i pozostawić drugą wolną, jednak możemy także do drugiej ręki wybrać broń jednoręczną. Dzięki temu możemy jednocześnie dzierżyć broń i czar (1) i naprzemiennie atakować nimi wroga. Można także wyekwipować tarczę, by móc blokować ciosy fizyczne nieprzyjaciela.

028

Rzucanie czarów oburącz

Drugim sposobem walki magią jest korzystanie z zaklęć w obu rękach. Dzięki temu będziemy w stanie naprzemiennie razić wroga, na przykład, kulami ognistymi i błyskawicami. W takiej konfiguracji można korzystać także z zaklęć różnych szkół - świetnym przykładem jest zaklęcie ochronne i ofensywne (2) które świetnie sprawdzi się w walce z wrogimi magami, pozwalając na jednoczesne blokowanie zaklęć i rażenie własnymi.

029

Jak w przypadku wyprowadzania każdych ataków, tutaj także rzucamy zaklęcia z prawej ręki przy pomocy lewego przycisku i z prawej ręki przy pomocy prawego przycisku myszy - odpowiednio LT i RT oraz L2 i R2 dla konsol Xbox i PlayStation.

Maksymalizacja zaklęć

Trzecim i ostatnim sposobem rzucania zaklęć w Skyrim jest ich maksymalizacja. Pod tym terminem kryje się po prostu łączenie dwóch jednakowych zaklęć trzymanych w dwóch dłoniach w jedno, o potężniejszym efekcie. Czary zniszczenia zadawać będą większe obrażenia, przywracania leczyć więcej punktów zdrowia, przywołania trwać będą dłużej i tak dalej.

By rzucić w ten sposób zaklęcie, należy w obu dłoniach umieścić ten sam czar - np. Kulę ognia - i przytrzymać oba przyciski ataku. Postać w charakterystyczny sposób złoży obie ręce ku sobie, a pomiędzy nimi powstanie zmaksymalizowane zaklęcie (3). Zwolnienie przycisków ataku poskutkuje rzuceniem wzmocnionego zaklęcia.

030

Jednakże, by można było z tej opcji skorzystać, trzeba najpierw odblokować stosowną zdolność z danej szkoły magii. Dla przykładu, dla szkoły Zniszczenia będzie to Zniszczenie oburącz (4). Dla pozostałych szkół będą to następujące umiejętności: Przywracanie oburącz, Iluzja oburącz, Przywoływanie oburącz i Przemiana oburącz.

0122

O ile na niższych poziomach doświadczenia postaci nie ma to większego znaczenia - gdyż stale brakować będzie magii, by odpalać wzmocnione wersje zaklęć - o tyle rozwinięta postać zrobi z tego świetny użytek. Nawet pozornie niegroźne zaklęcia potrafią zyskać ogromną moc poprzez oburęczne czarowanie. Warto mieć to na uwadze, jeśli gramy postacią ukierunkowaną na magię.

Następnie: Skyrim - walka i eksploracja

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - walka łukiem, typy i strzały

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami