Animal Crossing - tarantula: jak złapać i trafić na wyspę pająków w New Horizons

Tarantula Island.

Tarantula to jeden z najcenniejszych insektów, jakie możesz znaleźć w Animal Crossing New Horizons. Są tak rzadkie, że możesz je sprzedać za wysoką cenę.

W tym poradniku podpowiemy ci, jak złapać pająki oraz jak trafić na Wyspę Tarantul.

Na tej stronie:

Jak znaleźć i złapać tarantule w Animal Crossing New Horizons

Tarantule to rzadkie insekty, które można w grze znaleźć w okresie od października do kwietnia, w godzinach od 19:00 do 4:00 nad ranem. Nawet wtedy jednak pojawiają się rzadko.

animal_crossing_tarantulas_3

Kiedy podejdziesz do tarantuli, insekt spojrzy na ciebie i podniesie odnóża. Jeśli w tym momencie się zbliżysz, tarantula cię zaatakuje. Jeżeli masz refleks, być może złapiesz ją w trakcie ataku, ale najprawdopodobniej zostaniesz ukąszony i stracisz przytomność, a pająk ucieknie.

animal_crossing_tarantulas_1

Prawidłowe chwytanie tarantuli polega na powolnym podejściu z podniesioną siatką (przytrzymaj przycisk A). Kiedy pająk podnosi odnóża, zatrzymaj się i poczekaj. Po chwili wróci do normalnej pozycji, pozwalając ci podejść nieco bliżej.

Powtórz ten proces tyle razy, aż będziesz na tyle blisko, by złapać tarantulę. Możesz to zaobserwować w poniższym materiale:

Cena sprzedaży tarantuli w Animal Crossing New Horizons

Tarantule są tak rzadkie głównie dlatego, że mają bardzo wysoką cenę sprzedaży.

W sklepie możesz je bowiem sprzedać za 8 000 Bells - co czyni je jednymi z najbardziej wartościowych zwierząt w grze.

animal_crossing_tarantulas_2

Mimo że podczas zwykłej i regularnej gry spotkasz tarantule bardzo rzadko, jest sposób na to, aby zwiększyć szansę na sukces.

Czym jest Wyspa Tarantul i jak tam trafić

Niesławna Wyspa Tarantul (Tarantula Island) to nic innego, jak nieoficjalna nazwa jednego z wariantów Mystery Island (losowych wysp, które odwiedzamy za bilet Nook Miles Ticket), którą nadała jej społeczność.

Wizyta na takiej wyspie to jeden z najlepszych sposobów zarabiania w Animal Crossing New Horizons. Za sprzedaż tarantul z jednej wycieczki możesz otrzymać od 200 000 do 250 000 Bells.

Mystery Island, którą odwiedzasz, jest wybierana losowo. W jednym z wariantów środek wyspy jest pełen pająków.

Abyś trafił na Tarantula Island, musisz spełnić jeden warunek - wyruszyć w nocy. Nawet wtedy jednak nie jest to gwarantowane i zależy od szczęścia. Próbuj z kolejnymi Nook Miles Ticket, aż ci się uda.

Kiedy już znajdziesz się na Wyspie Tarantul, powinieneś wypełnić cały swój ekwipunek pająkami. Porzuć więc wszystkie zbędne narzędzia - możesz je kupić lub wytworzyć po powrocie. Pamiętaj też, że nową siatkę możesz kupić od pilota za Nook Miles.

Zasada łapania tarantul, opisana powyżej, ma też zastosowanie na ich wyspie. Gracze znaleźli jednak ciekawe metody na zwiększenie bezpieczeństwa postaci. Jedna z nich polega na wykopaniu okręgu z dziur, w środku którego możemy łatwo chwytać pająki:

Tarantula island strategy from r/AnimalCrossing

Następnie: Animal Crossing - mieszkańcy Villagers: jak dodać zwierzęta i usunąć z wyspy

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Animal Crossing - jak szybko zarabiać pieniądze Bells w New Horizons

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami