Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Animal Crossing - mieszkańcy Villagers: jak dodać zwierzęta i usunąć z wyspy

New Horizons: zapraszanie i wyrzucanie gości.

Mieszkańcy (Villagers) to zwierzęta, które żyją na twojej wyspie w Animal Crossing New Horizons. W grze masz nad nimi kontrolę i możesz swobodnie zapraszać nowych lub pożegnać się z nimi, których nie lubisz.

Na tej stronie:


Jak dodać nowych mieszkańców w Animal Crossing New Horizons

Kiedy po raz pierwszy trafisz na wyspę, będzie ci towarzyszyć dwoje mieszkańców. W trakcie przygody zwiększysz liczbę zwierząt na wyspie, przy czym maksymalnie może być ich dziesięciu.

Pierwsza okazja do zaproszenia nowych zwierząt pojawia się po tym, jak na wyspie wybuduje się sklep Nook's Cranny. Tom Nook da ci wtedy trzy housing kits (zestawy do budowy domu), które będziesz musiał rozmieścić wedle uznania (w tym samym czasie odblokujesz też drabinę i most).

Kiedy umieścisz zestawy na wyspie, będziesz jeszcze musiał stworzyć meble i ozdoby zewnętrzne do tych mieszkań.

Kiedy wytworzysz meble i je postawisz, za kilka dni pojawią się nowi odwiedzający.

Warto nadmienić, że to jedyny raz, kiedy będziesz musiał tworzyć meble dla mieszkańców. Od teraz wystarczy, że wykupisz dla nich działkę.


Jak wykupić działkę dla nowych mieszkańców

Aby wyznaczyć działkę pod budowę nowego domu, musisz poczekać na ulepszenie namiotu Toma Nooka do ratusza. Wchodząc do środka i rozmawiając z szopem, będziesz mógł wykupić działkę: „Plot”.

Taka usługa będzie cię kosztować 10 000 Bells.

Na szczęście nie będziesz już musiał wytwarzać mebli dla mieszkańców. Tom Nook poinformuje cię, kiedy działka zostanie wykupiona przez nowe zwierzę. Może być to mieszkaniec zaproszony przez ciebie lub wybrany losowo przez grę.

Kiedy ktoś się wprowadzi, otrzymasz nieco Nook Miles w nagrodę.


Jak zapraszać mieszkańców Animal Crossing New Horizons

Kiedy już wykupisz ziemię pod budowę domu, czas zaprosić nowych mieszkańców.

Możesz to zrobić na dwa sposoby, które opisaliśmy poniżej:

Zapraszanie zwierząt z Tajemniczych Wysp (Mystery Islands)

Za 2000 Nook Miles możesz w kupić w Nook Stopie (urządzeniu, które wygląda jak bankomat) bilet Nook Miles Ticket. Zabierz go na lotnisko, a będziesz mógł udać się na losowo wygenerowaną wyspę, na której zawsze znajdziesz jednego mieszkańca.

Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, kto znajduje się na wyspie, więc jeśli poszukujesz konkretnego zwierzaka, przygotuj się na wydanie dużej ilości Nook Miles.

Aby zaprosić spotkaną postać na swoją wyspę, porozmawiaj z nią dwa razy. Wtedy w oknie dialogowym pojawi się opcja, która zachęci lub zniechęci zwierzę do przeprowadzki.

Zachęta oznacza dużą szansę na to, że dany mieszkaniec wykupi dom na twojej wyspie.

Na Mystery Island znajdziesz zwierzęta tylko wtedy, gdy na twojej wyspie jest działka do wykupienia pod dom. Kiedy miejsce zostanie zabrane, wyspy będą puste.


Campsite (kemping)

Kiedy na twojej wyspie pojawi się ratusz, Tom Nook poprosi cię o wybudowanie miejsca na kemping na twojej wyspie.

Gdy pole kempingowe będzie już czynne, każdego dnia będzie szansa, że losowe zwierzę je odwiedzi. Suczka Isabelle poinformuje cię o odwiedzinach w jej codziennym briefingu, więc nie musisz się martwić, że kogoś pominiesz.

Zachęcanie zwierząt z kempingu do pozostania na wyspie działa tak samo, jak w przypadku Mystery Island. Po prostu rozmawiaj z nimi do czasu, aż pojawi się stosowna opcja dialogowa.


Jak usunąć zwierzęta w Animal Crossing New Horizons

W New Horizons masz wpływ na to, kto zamieszkuje twoją wyspę, a kiedy któreś zwierzę ci się nie spodoba, możesz spróbować je usunąć. Jest na to kilka metod, które opisaliśmy poniżej.

Przestań rozmawiać z postacią

Jeśli przestaniesz się odzywać do danego mieszkańca, to w końcu poczuje się samotny i będzie miał wrażenie, że nie ma na wyspie przyjaciół.

Nawet wtedy jednak miej taką postać na oku. Pewnego dnia możesz zauważyć, że nad jej głową wyświetla się ikona chmury. Rozpoczęcie rozmowy w tym momencie sprawi, że wspomni o planie wyjazdu. Możesz ją wtedy do tego zachęcić, wykorzystując drugą metodę.

Wypatruj mieszkańców z ikoną chmury nad głową

Po wyspie będą się czasem przechadzać mieszkańcy z chmurą na głowie i zakłopotaną miną.

Jeśli z nimi porozmawiasz, być może powiedzą ci, że zamierzają się wyprowadzić (jest również szansa, że spróbują sprzedać ci kapelusz). Podczas tej konwersacji możesz ich zachęcić do podjęcia kroku lub zniechęcić do wyjazdu.

Jeżeli zniechęcisz taką osobę, to będzie dalej mieszkać na twojej wyspie, jakby nic się nie stało. Jeśli jednak poradzisz wyprowadzkę, spakuje się i wyjedzie.

Proces pakowania rozpocznie się na drugi dzień po rozmowie, a w kolejnym dniu dom będzie już gotowy na przyjazd kolejnej osoby.

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Animal Crossing - tarantula: jak złapać i trafić na wyspę pająków w New Horizons

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze