Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo ponownie łączy siły z LEGO. Zapowiedziano klocki z Animal Crossing

Plastikowo i uroczo.

Nintendo ponownie łączy siły z producentem klocków LEGO. Tym razem po zestawach zabawek inspirowanych markami Super Mario Bros oraz Donkey Kong zapowiedziano nowe produkty inspirowane marką Animal Crossing.

Nowe zabawki zapowiedział w mediach społecznościowych oficjalny profil brytyjskiego oddziału Nintendo, zamieszczając jednocześnie krótki animowany zwiastun prezentujący klockowe wersje popularnych postaci. Niestety nie poznaliśmy na ten moment dokładniejszych szczegółów ani chociażby planowanej daty premiery.

Jak jednak informuje serwis VGC, pierwsze nieoficjalne doniesienia o powstających zestawach Animal Crossing pojawiły się jeszcze w zeszłym roku. Specjalizujący się w tematyce duńskich klocków leakerzy podali wówczas, że możemy spodziewać się w sumie pięciu zestawów, składających się z od 170 do ponad 535 elementów. Do sprzedaży miałyby rzekomo trafić wiosną przyszłego roku.

Przypomnijmy, że najnowsza odsłona Animal Crossing - o podtytule New Horizons - zadebiutowała jeszcze w 2020 roku, jednak do dziś utrzymuje dużą popularność. Według Nintendo jest to druga najlepiej sprzedająca się gra na platformie Switch - ustępuje jedynie Mario Kart 8 Deluxe, ale wyprzedza chociażby Super Smash Bros. Ultimate, The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Super Mario Odyssey.

Sama rozgrywka w grze przypomina skrzyżowanie Minecrafta oraz serii The Sims. Gracze wcielają się w stworzoną samodzielnie postać, która wprowadza się na bezludną wyspę wraz z kilkoma antropomorficznymi zwierzętami. Od tego momentu gracze stają się zdani tylko na siebie - mogą zbierać surowce i wytwarzać różne przedmioty, dostosowując wyspę do własnych preferencji. Im lepiej zagospodarowany staje się powierzony graczowi teren, tym więcej bohaterów niezależnych sprowadza się na wyspę.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Animal Crossing (Switch)

Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze