Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Animal Crossing - gotowanie: jak odblokować, składniki Ingredients

New Horizons: przyrządzanie potraw do zjedzenia lub dekorowania wyspy.

Gotowanie w Animal Crossing: New Horizons pozwala ci przygotowywać różne potrawy i przekąski ze składników (Ingredients). Taką możliwość trzeba jednak najpierw odblokować.

Poniżej tłumaczymy, jak zacząć gotować oraz skąd pozyskiwać składniki.


Na tej stronie:


Odblokowanie gotowania

Jeśli chcesz zacząć gotować w New Horizons, musisz najpierw odwiedzić Nook Stop w Residential Services.

W tym miejscu wybierz opcję „Redeem Nook Miles”, a następnie zjedź na dół, aż znajdziesz „Be a Chef! DIY Reciepes+” za 2,000 Nook Miles.

Zakup tego przedmiotu spowoduje uaktualnienie aplikacji DIY w telefonie Nook Phone o przepisy kulinarne.

Odblokujesz w ten sposób osiem pierwszych przepisów, wśród których znajdziesz mąkę (Flour), cukier (Sugar) i smoothie na bazie rodzimych owoców z twojej wyspy. Odblokujesz także recepturę DIY na kamienną kuchnia (Stonework Kitchen), przydatną dla każdego, kto nie zdobył jeszcze kuchenki (Stove).

Zakup „Be a Chef! DIY Recipes +” odblokuje również kartę Nook Miles „Writing a Cookbook?” która wynagrodzi cię Nook Miles, gdy będziesz poznawać nowe przepisy.

Pamiętaj - umiejętność gotowania będzie można odblokować tylko po pobraniu ktualizacji 2.0 dla New Horizons.


Uczenie się nowych przepisów

Do gotowania potrzebujesz przepisów. Można je znaleźć na kilka sposobów.

Pierwszym miejscem, do którego będziesz chciał się udać, jest Nook's Cranny. Kupisz tam pakiet podstawowych przepisów kulinarnych. Znajduje się on w szafce i kosztuje 4,980 Bells.

Kupując ten pakiet, automatycznie poznasz osiem nowych przepisów, w tym na mąkę pełnoziarnistą (Whole-Wheat Flour) i brązowy cukier (Brown Sugar).

Przepisy kulinarne pojawiają się także w butelkach, które znajdujesz na plażach twojej wyspy oraz plażach wysp, na które zabierze cię Kapp'n. Pamiętaj, że butelki te mogą zawierać przepisy DIY lub przepisy kulinarne, które już znasz, więc nie spodziewaj się, że za każdym razem poznasz nowy przepis.

Możesz także nauczyć się nowych przepisów kulinarnych od mieszkańców wyspy (Villagers). W ciągu dnia, kiedy niektórzy mieszkańcy przebywają w domach, zajrzyj do nich, bo być może właśnie gotują. Porozmawiaj z gotującym mieszkańcem wioski, a zaoferuje ci on kopię przepisu - może być to przepis, który już znasz, ale może być też nowy.

Ostatnim sposobem zdobywania przepisów jest podejmowanie się różnych aktywności, jak np. łowienia ryb.


Jak gotować

Gotowanie w New Horizons działa podobnie jak crafting przedmiotów, ale zamiast warsztatu DIY Workbench, używamy kuchenki, a więc Kitchen Stove. Kuchenka może stać wewnątrz budynku lub na zewnątrz.

Aby gotować, musisz zbierać z całej wyspy potrzebne składniki. Może to być wszystko, od owoców, przez dynie, po ryby, a nawet obiekty sezonowe, takie jak grzyby.

Dobrym pomysłem jest również założenie małej farmy na swojej wyspie, aby mieć pewność, że masz wystarczająco dużo marchwi, ziemniaków, pomidorów, trzciny cukrowej czy pszenicy.

Kiedy będziesz gotowy do przyrządzenia potrawy, wejdź w interakcję z wybraną kuchenką i wybierz przepis, który chcesz przygotować. Podobnie jak w przypadku tworzenia przedmiotów, będziesz mógł sprawdzić, jakie składniki są potrzebne do realizacji przepisu i ile ich masz.

Po ugotowaniu posiłku możesz wykorzystać go jako dekorację domu lub wyspy, wysłać do przyjaciela, dać mieszkańcowi wioski, sprzedać za Bells lub zjeść.

Zjedzenie ugotowanej potrawy, podobnie jak zjedzenie owocu lub cukierka, daje ci moc niszczenia kamieni i przesadzania drzew przez określony czas. Różne potrawy pozwolą ci korzystać z tych możliwości przez różny czas, więc weź to pod uwagę, jeśli planujesz duże zmiany na wyspie.


Składniki Ingredients - skąd wziąć

Składniki są niezbędnym elementem gotowania w New Horizons i bez nich nie będziesz w stanie zrobić zwykłej kanapki, a tym bardziej smacznej pizzy.

Do zebrania jest wiele różnych składników, w tym owoce, ryby, dynie, grzyby, pszenica, trzcina cukrowa, pomidory, ziemniaki czy marchew.

Niektóre składniki, takie jak mąka i cukier, można uzyskać tylko poprzez użycie innych składników do ich wytworzenia.

Podobnie jak materiały do craftingu, składniki te można przechowywać w magazynie (Storage) w domu, a jeśli go posiadasz, masz do niego dostęp również przez szopę (Storage Shed).

Korzystając z aplikacji DIY Reciepe na telefonie Nook Phone, możesz szybko przejrzeć każdy przepis kulinarny, który do tej pory odblokowałeś, i sprawdzić, jakie składniki musisz zebrać, aby go wykonać. Przed przystąpieniem do przyrządzania posiłku można również sprawdzić, czy ma się wystarczającą ilość odpowiednich składników.

Przyjemnego gotowania w New Norizons!

Następnie: Animal Crossing - pływanie, nurkowanie i Wetsuit w New Horizons

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Animal Crossing - Nook Miles: jak zdobywać, zadania

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze