Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Animal Crossing z NFT? Były prezes Nintendo widzi potencjał

„Mówię to jako gracz”.

Reggie Fils-Aimé - były prezes Nintendo of America - był gościem zeszłotygodniowej konferencji SXSW 2022. Podczas swojego wystąpienia stwierdził, że technologia NFT ma duży potencjał dla branży gier, „o ile mechaniki zostaną zaimplementowane z perspektywy korzyści dla gracza”.

Biznesmen podał jako przykład serię gier Animal Crossing, która pozwala graczom tworzyć własną zawartość.

- Mówię to jako gracz, który spędza w grach 50, 100 lub 300 godzin. Kiedy chcę przejść do nowej gry, byłoby fajnie, gdybym mógł zarabiać na tym, co wcześniej stworzyłem - stwierdził Fils-Aimé. - Pewnie znaleźliby się chętni, gdybym chciał sprzedać moją wyspę w Animal Crossing. Chciałbym na tym zarobić. Dodanie do gry technologii blockchain to umożliwia.

Były prezes Nintendo zauważył jednak, że technologia będzie interesująca dla graczy jedynie, gdy zostanie zaimplementowana z perspektywy korzyści dla nich, a nie z perspektywy dewelopera, który chce na niej dodatkowo zarobić.

W lutym tego roku, podczas panelu dyskusyjnego dla inwestorów, Nintendo stwierdziło, że jest zainteresowane technologią NFT i koncepcją Metaverse, o ile zostaną wykorzystane w sposób atrakcyjny dla graczy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze