Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Animal Crossing - jak złapać skorpiona i dostać się na Scorpion Island w New Horizons

Wszystko, co musisz wiedzieć o skorpionach.

Skorpiony to jedne ze zwierząt występujących w Animal Crossing: New Horizons podczas cieplejszych miesięcy. Możesz je złapać i sprzedać, a nawet dostać się na tzw. Wyspę Skorpionów.

Ze względu na ich status rzadkiego robaka (Bug), możesz nie tylko przekazać je do muzeum, ale zarobić też na nich sporą ilość Bells w Nook's Cranny.

Poniżej wyjaśniamy wszystko, co powinieneś wiedzieć o skorpionach. Od podstaw łapania Skorpionów po sposób na wymuszenie ich pojawienia się.


Na tej stronie:


Jak znaleźć i złapać skorpiona

Skorpion to rzadki robak (Bug) występujący w New Horizons w godzinach wieczornych, między 19:00 a 4:00, w okresie od maja do października. Jednak nawet wtedy pojawią się na twojej wyspie bardzo rzadko.

Skorpiony zastępują tarantule na twojej wyspie w miesiącach, w których są dostępne, dlatego też metoda ich łapania jest bardzo podobna do metody łapania pająków.

Skorpiony pozostaną na twojej wyspie tylko przez krótki czas, zanim znikną (spójrz w lewy górny róg)

Gdy zbliżysz się do skorpiona, odwróci się on w twoją stronę i podniesie przednie szczypce. Jeśli po podniesieniu szczypiec nadal będziesz się poruszał, skorpion rzuci się na ciebie i zaatakuje. Możliwe jest złapanie skorpiona, gdy biegnie w twoją stronę, ale najprawdopodobniej spudłujesz i zostaniesz ukąszony. Jeśli tak się stanie, zostaniesz znokautowany i wrócisz do swojego domu, a skorpion ucieknie.

Nie ruszaj się, gdy skorpion podnosi szczypce

Aby złapać skorpiona, podejdź do niego powoli, trzymając sieć w górze, a więc przytrzymując przycisk A. Zatrzymuj się za każdym razem, gdy skorpion podniesie szczypce, aż wrócą one do normalnego stanu i będziesz mógł kontynuować ruch. Kontynuuj tę czynność, aż staniesz całkiem blisko skorpiona, a gdy nadejdzie właściwy moment, zarzuć sieć, aby go złapać.


Cena skorpiona

Skorpiony mogą być trudne do złapania, ale podobnie jak tarantule, są warte zachodu.

Cena sprzedaży skorpiona w New Horizons wynosi 8000 Bells, co oznacza, że za pełny plecak skorpionów można uzyskać sporą ilość Bells.

Na swojej wyspie rzadko spotkasz skorpiona, ale istnieje jeszcze wyspa pełna skorpionów, którą możesz odwiedzić podczas wycieczki na Mystery Island (tajemniczą wyspę). Jeśli nie chcesz tego robić, możesz też zmusić skorpiony do pojawienia się.


Czym jest Scorpion Island, jak trafić na Wyspę Skorpionów

Wyspa Skorpionów jest po prostu alternatywną wersją Wyspy Tarantul. Wyspa Tarantul to Mystery Island, na której żyją niekończące się zapasy Tarantul. Nazwy tych wysp nadała im społeczność fanów gry.

Jeśli chcesz wybrać się na wycieczkę na Mystery Island, musisz najpierw wymienić 2000 Nook Miles na bilet Nook Miles Ticket, który można następnie użyć na lotnisku. Wyspa, którą odwiedzisz, zostanie wybrana losowo, więc nie ma gwarancji, że wylądujesz na Wyspie Skorpionów. Musisz więc po prostu wymieniać Nook Miles i używać biletów, aż dopisze ci szczęście.

Scorpion Island będzie się jednak pojawiać tylko w nocy, czyli wtedy, gdy na twojej wyspie można znaleźć skorpiony, więc nie marnuj biletów w ciągu dnia.

Kiedy wreszcie wylądujesz na Wyspie Skorpionów, powinieneś wypełnić swój ekwipunek jak największą liczbą tych zwierząt. Zalecamy wyrzucenie wszystkich niepotrzebnych narzędzi lub materiałów, które masz przy sobie. Jeśli potrzebujesz dodatkowych narzędzi, a zwłaszcza nowej sieci, możesz je kupić u pilota za 100 Nook Miles.

Nie martw się, jeśli zostaniesz ukąszony przez skorpiona na Mystery Island, ponieważ obudzisz się u pilota, a nie w swoim domu. Oznacza to, że możesz spróbować podejmować ryzyko.

Na Tajemniczej Wyspie możesz zostać otoczony przez skorpiony. Aby temu zapobiec, wykop wokół siebie okrąg z dołków w ziemi, a następnie łap skorpiony, gdy się do Ciebie zbliżą. Nie stawaj tylko zbyt blisko takiej „bariery”.

Gdy tylko zapełnisz swój ekwipunek, możesz odwiedzić Nook's Cranny i zarobić co najmniej 200 000 Bells.


Jak wymusić pojawienie się skorpionów

Jeśli chcesz dużo zarabiać na sprzedaży skorpionów, możesz zmusić te zwierzęra do pojawienia się na Mystery Island. Odbywa się to w taki sam sposób, jak w przypadku tarantul.

Najpierw musisz usunąć wszystko z wyspy - wykopać wszystkie drzewa, zerwać wszystkie kwiaty, rozbić wszystkie skały po zjedzeniu owoców i zająć się wszystkim innym, co może spowodować pojawienie się innych insektów. Następnie wyrzuć wszystkie te materiały na plażę, ponieważ nie są ci już potrzebne.

Teraz, gdy wyspa jest już czysta, jest to jałowy teren dla skorpionów, które mogą się tam pojawić. Zanim jednak rozpoczniesz polowanie, zalecamy stworzenie kilku bezpiecznych obszarów poprzez wykopanie okreęgu z dziur w ziemi. Pozwolą ci one szybko uciec przed skorpionem, jeśli zajdzie taka potrzeba, lub uwięzić go, jeśli pojawi się właśnie tam.

Będziesz musiał także odstraszyć wszystkie robaki, które nie są skorpionami, a które mogą pojawić się na wyspie, łapiąc je i wypuszczając lub biegając wokół nich, aż odejdą.

Zalecamy użycie wyspy bambusowej jako bazy do stworzenia Wyspy Skorpionów, ponieważ jej oczyszczenie nie zajmuje dużo czasu i jest jednopoziomowa, więc nie musisz się martwić o klify. Nie ma na niej także żadnych stawów ani rzek, co oznacza, że nie musisz się martwić o odstraszanie owadów żyjących w wodzie, co również znacznie ułatwi zadanie.

Ta metoda jest oczywiście czasochłonna i żmudna. Oczyszczenie wyspy zajmuje trochę czasu, a tempo, w jakim skorpiony zaczynają się pojawiać, nie jest tak szybkie jak w przypadku „naturalnej” Wyspy Skorpionów.

Następnie: Animal Crossing - latający prezent, balon w New Horizons: jak przebić

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Animal Crossing - jedzenie owoców, przesadzanie drzew i niszczenie kamieni w New Horizons

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze