Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Animal Crossing - jak szybko zarabiać pieniądze Bells w New Horizons

Szybkie zyskiwanie monet.

Bells (dzwonki) to najważniejsza waluta w Animal Crossing New Horizons, za którą będziesz kupować większość przedmiotów, a także spłacać kredyt u Toma Nooka.

Potrzebujesz jak najwięcej Bells, więc przyda ci się kilka porad odnośnie tego, jak szybko zarabiać. Zebraliśmy najlepsze sposoby.


Szybkie zarabianie pieniędzy w Animal Crossing New Horizons:

 • Kupuj Bell Vouchers za Nook Miles. W zamian za 500 Nook Miles otrzymasz 3000 Bells. To świetny i szybki sposób zarabiania, szczególnie jeśli masz dużo Miles.
 • Kup rzepy i sprzedaj je z zyskiem. Jeśli lubisz ryzyko inwestycji, skorzystaj z usług Daisy Mae. Każdego tygodnia będzie się ona pojawiać na twojej wyspie i zaproponuje ci kupno rzep (Turnips) po różnej cenie. Możesz je następnie sprzedać małym Nooklingom z zyskiem, jednak cena będzie się wahać dzień za dniem - musisz więc liczyć się z ewentualną stratą.
 • Sprzedawaj Hot Item (gorący towar) w sklepie Nook's Cranny. Kiedy Nook's Cranny otworzy się na twojej wyspie, codziennie będzie oferował podwójną cenę z ustalony przedmiot. Aby go poznać, porozmawiaj z Nooklingami lub przeczytaj tablicę przed sklepem. Jeżeli masz możliwość wytworzenia wielu przedmiotów Hot Item, zrób to.
 • Wykonuj przysługi dla mieszkańców twojej wyspy. Postacie będą czasem potrzebować twojej pomocy, a kiedy wykonasz zadanie, wynagrodzą cię. Podarunkiem mogą być Bells albo inne przedmioty, które możesz sprzedać.
 • Sprzedawaj niepotrzebne meble. Podczas swojej przygody wytworzysz, znajdziesz lub otrzymasz całe mnóstwo mebli, więc część na pewno ci się nie przyda lub nie spodoba. Sprzedaż mebli to świetny sposób na zarobienie Bells. Jeśli masz dużo materiałów, możesz nawet zająć się wytwarzaniem mebli z myślą o ich szybkiej sprzedaży.
 • Łów i sprzedawaj ryby. To jeden z najlepszych sposobów na zarobienie Bells - za kilka minut „pracy” możesz otrzymać wiele tysięcy dzwonków. Atutem tej metody jest fakt, że nie ma limitu dziennie złapanych ryb. Musisz jednak oczywiście wytworzyć kilka wędek.
Szukaj kamienia z Bells
 • Znajdź kamień z pieniędzmi. To skała, która po uderzeniu szpadlem lub toporem wyrzuca z siebie Bells. Każdego dnia jeden z kamieni na twojej wyspie zamienia się w taką pieniężną skałę - musisz ją więc tylko znaleźć.
 • Łap i sprzedawaj owady. Wyspa jest pełna motyli i innych robaków, które możesz łatwo schwytać i sprzedać małym Nooklingom. Upewnij się tylko, że masz sieć wysokiej jakości.
 • Odwiedź wyspę tarantul. To nieoficjalna, nadana przez społeczność nazwa tajemniczej wyspy, która jest wypełniona tarantulami. To jedne z najrzadszych zwierząt w grze, a każda tarantula warta jest aż 8000 Bells. Jedna podróż na taką wyspę może ci więc zagwarantować aż 250 000 dzwonków.
 • Sprzedawaj muszle (shells). Obok sprzedaży ryb jest to równie szybki i łatwy sposób zarobku. Każdego dnia fale wyrzucają na brzeg plaże mnóstwo muszli, więc warto przeprowadzać codzienny spacer po piasku.
 • Sprzedawaj skamieliny (fossils). Każdy rodzaj skamieliny musisz oddać do muzeum tylko raz. Jeżeli zdarzy się powtórka i nie chcesz jej użyć w ramach ozdoby, sprzedaż to doskonałe wyjście.
 • Strzelaj w latające prezenty. Czasami podczas przechadzki po wyspie zauważysz latający po niebie prezent, przywiązany do balonika. W środku mogą czekać pieniądze, a jeśli nie, zdobyty mebel możesz łatwo sprzedać.
 • Potrząsaj drzewami. Możesz się zdziwić, co może z nich wypaść - dzwonki, meble czy gniazdo os (wasp nest), które też możesz sprzedać.
 • Sprzedawaj owoce - szczególnie te, które nie pochodzą z twojej wyspy. Dobrym pomysłem jest zasadzenie sadu, który będzie ci dostarczał owoce co pewien czas. Warto to zrobić szczególnie z owocami „egzotycznymi”, które przynosisz z podróży na inne wyspy.

Następnie: Animal Crossing - Gulliver: jak znaleźć communicator parts w New Horizons

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Animal Crossing - crafting, tworzenie przedmiotów, schematy DIY recipes

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Animal Crossing (Switch)

Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze