Skip to main content

Animal Crossing - Nook Miles: jak zdobywać, zadania

New Horizons: niebieska waluta.

Nook Miles to jeden z rodzajów waluty w Animal Crossing New Horizons - obok Bells. Jest na tyle ważny, że ma nawet dedykowaną aplikację w smartfonie w grze.

Nook Miles zdobywamy w inny sposób niż Bells - dzięki programowi Nook Mileage oraz różnym zadaniom, w tym Nook Miles +. Wszystkie szczegóły poniżej.

Na tej stronie:


Nook Miles w Animal Crossing: New Horizons - podstawowe informacje

Nook Miles to jeden z rodzajów waluty w New Horizons. Może zostać wymieniony na szereg przedmiotów czy usług.

Nook Miles zdobywamy dzięki programowi Nook Mileage Program, który wprowadza do gry szereg różnych zadań. Za wykonanie każdego otrzymujemy niebieską gotówkę.

Aby przejrzeć aktualne zadania, przejdź do aplikacji Nook Miles w smartfonie.

Aplikację znajdziesz w telefonie

Jak zdobywać walutę - zadania Nook Miles i Nook Miles +

Nook Mileage Program oferuje dwa typy zadań: zwykłe oraz Nook Miles +.

Zwykłe zadania Nook Miles

Podstawowe zadania Nook Miles istnieją po to, by wynagradzać cię za naturalny rozwój wyspy i działanie na różnych polach, chociażby łowieniu ryb czy wytwarzaniu przedmiotów. Niemal każda czynność ma swoją kategorię, i powtarzając ją określoną liczbę razy, otrzymasz nagrodę.

Każde zadanie jest podzielone na kilka poziomów (1), przy czym każdy poziom wymaga większej liczby wykonanych czynności (2) i zapewnia większą nagrodę.

Za wykonywanie zadań otrzymujesz też słowa kluczowe (keywords), których możesz użyć do edytowania paszportu.

Zadania Nook Miles to między innymi:

 • łapanie insektów
 • wytwarzanie przedmiotów ze schematów DIY
 • łowienie ryb
 • zdobywanie skamielin
 • sadzenie kwiatów
 • rozmawianie z mieszkańcami wyspy

Warto przejrzeć ekran z zadaniami i przekonać się, że Nook Miles można dostać niemal za wszystko - nawet za określoną liczbę ugryzień os.

Zobacz na YouTube

Zadania Nook Miles +

Nook Miles + to dodatkowy typ zadań, który Tom Nook udostępni ci, gdy będziesz miał dom. To krótkie i w miarę proste wyzwania, które zapewnią ci mniejsze sumy Nook Miles. Aby je przejrzeć, w aplikacji naciśnij przycisk + po prawej stronie kontrolera.

W puli Miles + jest zawsze pięć zadań (3). Gdy wykonasz jedno, zastępuje je kolejne. Pierwsze pięć zadań gwarantuje zdobycie podwójnej liczby Nook Miles.

Zadania Nook Miles + są różne, tak jak w przypadku podstawowych wyzwań. Może to być rozmowa z mieszkańcami czy zaniesienie określonej liczby skamielin (fossil) do właściciela muzeum.

Jak odebrać Nook Miles za zadania? Jeżeli masz do odebrania nagrodę, twój smartfon zadzwoni, a na ikonie aplikacji Nook Miles pojawi się czerwona kropka.

Włącz aplikację. Miles za zwykłe zadania odbierzesz poprzez przejrzenie kategorii poniżej - użyj prawego analoga, by szybko przeskoczyć do nagrody. Aby odebrać Nook Miles +, naciśnij + na kontrolerze.


Co można kupić za Nook Miles w Animal Crossing: New Horizons

Na początku gry Nook Miles posłużą ci za spłatę długu, który masz u Toma Nooka za swój namiot. Szop będzie od ciebie żądał 5 000 Miles.

Po zapłacie będziesz mógł wybudować dom, a kolejne zadłużenia będziesz już spłacał w Bells.

Nook Miles możesz też użyć do wymiany na różne bonusy w Nook Stopie, czyli urządzeniu przypominającym bankomat. Terminal znajduje się w namiocie Toma Nooka.

Aby przejrzeć dostępne przedmioty i ulepszenia, wybierz Redeem Nook Miles albo Nook Shopping.

Możesz tu kupić różne dobra, między innymi Bell Voucher, który pozwala wymienić 500 Miles na 3 000 Bells. W zakładce Redeem Nook Miles możesz też kupić Nook Miles Ticket, który po zabraniu na lotnisko pozwoli ci polecieć na losową wyspę.

Istnieje mnóstwo innych rzeczy, które możesz kupić za Nook Miles - nowe aplikacje na telefon, receptury DIY i inne usprawnienia.

Możesz też użyć Nook Miles do dwukrotnego zwiększenia pojemności ekwipunku.

Do tego inne przedmioty:

 • dywany
 • ubrania
 • receptury na meble i ozdoby
 • meble
 • fryzury
 • case'y na telefon
 • tapety na ścianę

Następnie: Animal Crossing - crafting, tworzenie przedmiotów, schematy DIY recipes

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Animal Crossing - większa pojemność ekwipunku i magazynu Storage w New Horizons

Zobacz także