Dying Light 2 maksymalnie wykorzysta ray tracing - zapewnia Techland

Najnowsze osiągnięcia.

Dying Light 2 będzie obsługiwać ray tracing - Techland współpracuje z Nvidią, by jak najlepiej wykorzystać śledzenie promieni i upiększyć warstwę wizualną gry. O wykorzystaniu techniki opowiedział Tomasz Szałkowski, specjalista od renderingu.

„Dzięki ray tracingowi, cienie podczas słonecznej pogody wyglądają tak, jak prawdziwe (przy okazji zależą też od rozmiaru słońca na niebie). Okluzja otoczenia uzyskała większą przestrzenność (...), a efekty operują tylko na tym, co widzimy na ekranie” - powiedział Szałkowski w wywiadzie dla oficjalnego magazynu PlayStation, podkreślając, że Techland wykorzystuje „najnowsze osiągnięcia w dziedzinie śledzenia promieni”.

dl2
Obok Cyberpunk 2077, Dying Light 2 to kolejna duża polska gra, która obsługuje ray tracing

Ray tracing wpłynie też na tzw. Strefy Mroku (ang. Dark Zones), czyli miejsca szczególnie niebezpieczne, w których spotkamy mnóstwo zombie.

„Dark Zones to ważny element naszej gry, więc eksperymentujemy z oświetleniem wtórnym (odbitym od powierzchni), pochodzącym od sztucznych źródeł światła, jak np. latarki gracza. Dzięki temu, eksplorowanie niebezpiecznych regionów będzie jeszcze bardziej emocjonujące” - tłumaczy deweloper.

Dying Light 2 miało zadebiutować tej wiosny, ale Techland przełożył premierę w styczniu, nie podając nowej daty. Gra jest rozwinięciem założeń pierwszej części - otrzymamy większe miasto, poważniejsze wybory moralne, a także ulepszoną walkę i parkour.

Źródło: WCCFtech

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, walka, sekrety i mechanika.

ArtykułCyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, edycje, rozgrywka - wszystko, co warto wiedzieć.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami