Final Fantasy 7 Remake - leczenie postaci, Potion i Cure

Jak można się leczyć.

Leczenie jest istotne w każdej grze, w której jest walka. Nie inaczej jest w przypadku Final Fantasy 7 Remake. Na szczęście sposoby na leczenie są łatwo dostępne od samego początku gry.

Podstawowe leczenie wykonujemy za pomocą Commands Menu (1), które aktywujemy przyciskiem X. W tym menu, gdy czas spowolni, należy wybrać zakładkę Items (2).

To właśnie tu, w przedmiotach, znajdziemy Potion (3), czyli miksturę leczącą. Oczywiście musimy mieć ją w ekwipunku, ale od początku przygody bardzo często znajdujemy mikstury w skrzyniach, a czasem wypadają z pokonanych wrogów.

Nieco rzadszy jest Phoenix Down (4). Ta mikstura przywraca do życia postacie, które zginęły.

Wreszcie, niektóre postacie mają czary leczące. W Commands Menu trzeba po prostu wybrać zakładkę Spells, a u niektórych można znaleźć tam czar Cure, który przywraca zdrowie wybranej postaci. Czarem Cure dysponuje od początku gry Barret, a później także Aeris ma zaklęcia leczące.

Postacie nie odzyskują utraconego życia po walce. Po zakończeniu bitwy warto więc użyć czarów lub mikstur, by przywrócić każdemu pełnię zdrowia.

Po jakimś czasie zyskasz też dostęp do materii. To specjalne ulepszenia ekwipunku - i niektóre z nich także mogą pomóc w leczeniu. Opiszemy je na osobnej stronie.

Następnie: Final Fantasy 7 Remake - energia i mana: ATB i MP

Spis treści: Final Fantasy 7 Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Final Fantasy 7 Remake - system walki, jak używać umiejętności

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami