Skip to main content

Final Fantasy 7 Remake cofnięte do 1997 roku. Mod przywraca oryginalny wygląd postaci

Historia zatoczyła koło.

Fani Final Fantasy 7 latami marzyli o tym, by ujrzeć remake ukochanej gry, który przedstawi realistyczne i pięknie wyrenderowane postacie. Kiedy wreszcie taki remake powstał, ktoś stworzył moda cofającego zegar o 25 lat.

Niejaki FantasyRaiderr udostępnił na portalu Nexus modyfikację Polygonal Players, która podmienia modele głównych bohaterów Final Fantasy 7 Remake na te znane z oryginału. Aby było zabawniej, zmiany dotyczą tylko kilku najważniejszych postaci, a reszta grafiki oraz NPC pozostają bez zmian.

O ile końcowy efekt jest wyjątkowo komiczny, o tyle przyznać trzeba, że nawet tak „grubo ciosane” postacie prezentują się wyśmienicie na nowym silniku i pasują całkiem nieźle do nowoczesnych środowisk. Zwłaszcza nowe oświetlenie dodaje poligonalnym modelom postaci pewnego uroku.

Modyfikacja dostępna jest wyłącznie na PC. Autor zaznacza, że instalując Polygonal Players nie należy korzystać z innych modów podmieniających modele - w przeciwnym razie modyfikacja nie zadziała lub gra będzie się zawieszać i wychodzić do pulpitu. W niektórych scenkach nadal mogą pojawiać się też oryginalne modele wysokiej jakości.

Zobacz także