Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 7 Remake trafi także na Steam - raport

Ale kiedy?

Wygląda na to, że wyłączność Epic Games Store dla Final Fantasy 7 Remake w wersji PC będzie tylko tymczasowa. Pliki gry znaleziono już na Steamie.

Użytkownik „AtelierTool” w rozpakowanym archiwum produkcji doszukał się między innymi unikatowego numeru AppID, jaki posiada każda gra publikowana w systemie dystrybucji Valve. Co więcej, dane pochodzą już z października 2020 roku, pół roku po debicie produkcji na PlayStation 4.

Już podczas pobierania gry na Epic Games Store uwagę części użytkowników zwrócił folder o nazwie „Steamworks”, przeznaczony zazwyczaj właśnie dla gier w tym sklepie.

Zobacz na YouTube

Kwestią otwartą pozostaje oczywiście to, kiedy okres wyłączności może się zakończyć. Graczy będzie zapewne interesowało także, jaką cenę ustali Square Enix na Steamie, ponieważ koszt zakupu na poziomie 339 złotych na EGS zdołał już wywołać spore kontrowersje.

Krytykę potęguje obecnie także fakt, że komputerowa konwersja jest wyjątkowo niskiej jakości. Jeden ze specjalistów z Digital Foundry określił ją „najgorszym portem gry AAA na PC od długiego czasu”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Final Fantasy VII Remake

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze