Darksiders Genesis - Waśń i Wojna, bohaterowie, czym się różnią

Cechy podobieństw i różnic między postaciami.

W grze Darksiders: Genesis dostępnych jest dwóch bohaterów: Waśń oraz Wojna. Warto od razu zaznaczyć, że podczas rozgrywki można błyskawicznie się między nimi przełączać. Nie jest to tylko kwestia preferencji, ale wręcz niezbędna opcja, bez której niemożliwe jest przejście pewnych fragmentów poszczególnych rozdziałów.

033

Jeśli chodzi o samo pokonywanie przeszkód, a konkretnie wskakiwanie na belki, korzystanie ze skrzydeł (1) w celu szybowania czy wykonywanie skoków, to obydwaj bohaterzy wykazują się taką samą sprawnością i nie ma między nimi różnic.

Z czasem szybko się jednak zorientujemy w zupełnie innych możliwościach oferowanych przez obydwu bohaterów.

Waśń

Pierwsza z postaci jest szybsza i dynamiczniejsza w trakcie poruszania się. Jest to związane przede wszystkim ze sposobem prowadzenia walki.

034

Waśń opiera się bowiem głównie na atakach dystansowych (2), trzymając swoich rywali na dystans. Dlatego duża szybkość przydaje się, aby szybko odskakiwać od zbliżających się przeciwników.

Prowadzenie celnego ognia napełnia specjalny pasek o nazwie Amok (3). Kiedy to nastąpi Waśń może, przez pewien czas, prowadzić znacznie skuteczniejszy ogień.

035

Z czasem bohater otrzymuje też dostęp do alternatywnych rodzajów amunicji, na przykład lasera (4). Należy mieć przy tym na uwadze, że ilość pocisków do nowych broni jest ograniczona i trzeba ją uzupełniać. Warto też dodać o ataku specjalnym, który przywołuje ducha Waśni, odciągającego uwagę od bohatera.

036

Ponadto Waśń z czasem uzyska dostęp do unikalnych zdolności. Jedną z nich jest bomba pustki (5). Dzięki niej możesz w wyznaczonych miejscach tworzyć specjalne portale (6), zapewniające dostęp do nowych miejsc oraz możliwość rozwiązywania różnych zagadek.

Wojna

Drugą postacią, którą pokierujemy w trakcie gry, jest Wojna. Jest to bohater wolniejszy od Waśni, ale dysponujący większą siłą.

037

Wojna posiada broń służącą do walki w zwarciu i właśnie w takich pojedynkach (7) sprawdza się najlepiej. Dobrze radzi sobie w pojedynkach z silniejszymi rywalami, ponieważ może nie tylko unikać ich ataków, ale również je blokować.

038

Dzięki specjalnemu atakowi bohater może też wyprowadzać silny atak obszarowy (8) przydatny w starciach z większymi grupami przeciwników.

039

W nieco późniejszym okresie gry Wojna zdobywa miecz worpalny (9). Dzięki niemu możesz atakować wrogów na odległość, a także namierzać i aktywować specjalne przełączniki (10) oraz podpalać misy z węglem, co jest niezbędne do ukończenia części zagadek.

Następnie: Darksiders Genesis - belki, dźwignie, niebieskie kule, haki, bomby

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - kolekcje, ekwipunek, skórki, lista ataków

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami