Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Przewodnik po grze: wskazówki, bossowie, zagadki.

Witamy w poradniku do Darksiders: Genesis, w której znajdziecie informacje związane między innymi z rozgrywką i mechanizmami gry. Dzięki temu szybko dotrzesz do przydatnych wiadomości, przydatnych podczas rozgrywki.

Oprócz szeregu porad ogólnych, z którymi warto zapoznać się przed rozpoczęciem rozgrywki, w poradniku znajdziecie również informacje związane między innymi z bohaterami, sposobami zmiany poziomu trudności czy przedmiotami pojawiającymi się w trakcie zabawy.

Nie zabrakło też opisów walk z trudniejszymi przeciwnikami oraz rozwiązań łamigłówek, pojawiających się w poszczególnych rozdziałach.


Poradnik i wskazówki do Darksiders: Genesis

Poniższe strony pozwolą lepiej zroumieć zasady i mechaniki, jakie znajdziesz w Darksiders: Genessis.


Bossowie

Poniżej znajdują się odnośniki do walk z silniejszymi przeciwnikami, na jakich trafisz podczas kampanii fabularnej.


Zagadki fabularne

Poniżej znajdziesz działy poradnika poświęcone zagadkom i łamigłówkom, na jakie natkniesz się w trakcie przechodzenia kampanii fabularnej.


Porady ogólne do Darksiders: Genesis

Zapoznaj się z tymi wskazówkami, by jak najlepiej wykorzystać potencjał gry.

  • Pamiętaj o możliwości zmiany bohaterów dowolnej chwili. Jest to bardzo ważna opcja, ponieważ Waśń i Wojna dysponują innymi zdolnościami oraz umiejętnościami bojowymi. Tylko odpowiednie ich wykorzystanie ułatwi prowadzenie walk oraz umożliwi pokonanie niektórych fragmentów w rozdziałach.
  • Dokładnie rozglądaj się po lokacjach. W każdym rozdziale znajdziesz bowiem dużo sekretów, tajnych przejść, przedmiotów do zniszczenia, a także skrzyń ze specjalną zawartością. W niektóre miejsca dotrzesz z marszu, inne będą wymagały główkowania, ale będą też lokacje, do których dostaniesz się tylko po uzyskaniu odpowiednich umiejętności i powtórnym przechodzeniu etapu.
  • W trakcie przemierzania dłuższych odcinków możesz skorzystać z konia. Jazda wierzchowcem zapewnia dużo szybszą możliwość przemieszczania się, a ponadto możesz z jego grzbietu atakować przeciwników.
  • Podczas walki korzystaj z opcji egzekucji, kiedy przeciwnicy są osłabieni. W ten sposób możesz zdobyć więcej przedmiotów, które z nich wylecą po śmierci.
  • W trakcie starć dobrze jest często korzystać z opcji uników, zwłaszcza podczas kontrolowania Waśni. W ten sposób możesz skutecznie unikać wrogich ataków i trzymać rywali na dystans. W przypadku Wojny możliwość ta również jest polecana, bohater ten posiada przy tym również możliwość blokowania ciosów wrogów.
  • Zbieraj wszystkie możliwe do zdobycia przedmioty. Bohaterowie nie posiadają ograniczeń, jeśli chodzi o przenoszenie różnych elementów, dlatego nie wahaj się podnosić wszystkich spotkanych czaszek, amunicji czy innych cennych rzeczy.
  • Podnoś rdzenie, czyli fioletowe i złote kule, które zostają po pokonanych wrogach. To właśnie dzięki nim będziesz w stanie rozwijać postacie.
  • Odwiedzaj kupców - początkowo w Pustce będzie dostępny tylko jeden handlarz (Vulgrim), jednak warto odwiedzać go między misjami. Za zdobytą walutę, w postaci czaszek i monet oszusta, możesz bowiem kupować cenne przedmioty, ulepszenia i rdzenie.
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze