Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darksiders Genesis - Szyderca (boss)

Finalny przeciwnik w 11 rozdziale gry.

Jest to finalny, po Nefilimie mścicielu, boss, na którego natkniesz się w trakcie rozdziału 11 o nazwie Bastion Upada. Szyderca jest demonem przypominającym nieco humanoidalnego jaszczura, którego główną bronią jest szybkość. Dlatego w walce z nim należy w pierwszej kolejności oprzeć się na unikach.

Po rozpoczęciu staraj wyeliminuj w pierwszej kolejności mniejszych rywali, dzięki czemu dalsza walka będzie odbywać się tylko z bossem (1). W jej trakcie dobrze jest korzystać z filarów (2), aby unikać wrogich ataków i nie dać podejść rywalowi do bohatera.

Najważniejsze, że wszystkie ataki rywala są sygnalizowane poprzez kolorowe prądy zbierające się wokół niego. Kiedy do tego dochodzi możesz się spodziewać, że niedługo rywal wyprowadzi na przykład szarżę (3).

Albo, że wyskoczy w górę i spróbuje zaatakować bohatera z wykorzystaniem pazurów (4). W obydwu przypadkach najlepszy rozwiązaniem jest wykonanie uniku.

Oprócz tego rywal czasami stanie w miejscu i wypuści z paszczy zabójczy strumień energii (5). Kiedy tylko widzisz, że zaczyna do tego dochodzić, odsuń się na bezpieczną odległość (albo go przeskocz), a w miarę możliwości postaraj się ustawić za plecami bossa. Jest to idealny moment do bezkarnego zaatakowania rywala.

Podsumowując - w trakcie walki z Szydercą staraj się go stale trzymać na dystans, oddalając się od niego i utrudniając pościg z wykorzystaniem filarów. W międzyczasie stale atakuj przeciwnika, a kiedy ten szykuje się do wyprowadzenia ciosu, przygotuj się na wykonaniu uniku.

Następnie: Darksiders Genesis - Gromowładny (boss)

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - Nefilim mściciel (boss)

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze