Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darksiders Genesis - premiera i najważniejsze informacje

Kiedy na konsolach? Fabuła i gameplay.

Darksiders Genesis, jak sugeruje tytuł, to prequel do historii przedstawionej w poprzednich częściach. Powracają znani bohaterowie, ale są także nowe postacie.

Nowa odsłona cyklu zupełnie zmienia styl przedstawienia akcji, przy jednoczesnym zachowaniu najważniejszych, charakterystycznych elementów rozgrywki. Nie dajcie się więc zwieść pozorom - to nadal stare, dobre Darksiders.

To dobra propozycja dla miłośników akcji, walki, ale też zagadek. Deweloperzy chcieli spróbować nowego, świeżego podejścia do produkcji gier w sprawdzonym uniwersum i całkiem dobrze im się to udało - tak sugerują opinie graczy i recenzentów.

  • Premiera: 14 lutego 2020 (grudzień 2019 na PC)
  • Platforma: PC, PS4, Xbox One, Switch
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: Airship Syndicate
  • Wydawca: THQ Nordic
  • Wydawca PL: Koch Media Poland

Premiera, wersja konsolowa

Darksiders Genesis jest już dostępne na PC, a gra trafi na PS4, Xbox One i Nintendo Switch w dniu 14 lutego 2020 roku. Grę wyceniono na 150-160 zł - także wersję konsolową.

W polskich sklepach nie otrzymamy żadnych dodatków do zamówień przedpremierowych.


Fabuła i świat

Historia w Darksiders Genesis skupia się na losach Wojny i Waśni - to dwaj jeźdźcy apokalipsy, którzy otrzymali misję powstrzymania Lucyfera i jego planów naruszenia balansu mocy we wszechświecie.

Bohaterowie wyruszają więc do piekła, by rozprawić się z potężnymi demonami. Po drodze odkrywają sekrety Mrocznego Księcia, a my mamy okazję poznać lepiej charakter postaci oraz ich motywację.

Twórcy zadbali o odpowiednią różnorodność lokacji. Zwiedzamy piekielne krainy, ale otrzymujemy większe urozmaicenie terenów niż tylko typowe dla diabelskiej tematyki obszary z lawą.


Rozgrywka, gameplay

Darksiders Genesis pozwala wcielić się w dwóch bohaterów. Podobnie jak w serii Trine, jednym przyciskiem aktywujemy zmianę postaci - nawet w trakcie walki.

Jeśli chcemy, w dowolnym momencie możemy zaprosić do gry znajomego - wtedy na ekranie obecne są jednocześnie dwie postacie, a każdy steruje innym bohaterem.

Zagadki środowiskowe to ponownie istotna część gry. Często musimy znaleźć rozwiązanie prostego problemu, by odblokować jakieś przejście czy dotrzeć do cennego przedmiotu.

Ważna jest też oczywiście walka, która mocno przypomina system potyczek z pierwszego Darksiders. Mimo że kamera przywodzi na myśl cykl Diablo, to walka jest w Genesis bardziej złożona niż w grach hack'n'slash.

Każdy bohater dysponuje inną bronią i umiejętnościami. Wojna korzysta z miecza i może wykonywać podobne serie ciosów, jak w oryginalnym Darksiders. Waśń jest bardziej zwinny, a jego główną bronią są dwa pistolety energetyczne.

Na końcu niektórych misji stajemy też naprzeciwko bossów. Starcia te są dynamiczne i widowiskowe. Twórcy przygotowali też rozległe drzewka talentów oraz możliwych do zdobycia ulepszeń, byśmy stale rozwijali wojowników.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze