Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darksiders Genesis - belki, dźwignie, niebieskie kule, haki, bomby

Podstawowe elementy otoczenia.

Podczas rozgrywki w Darksiders Genesis będziesz często zmuszany do wykazania się nie tylko spostrzegawczością, ale również refleksem. W wielu rozdziałach znajduje się bowiem sporo miejsc, z którymi należy wejść w interakcję, żeby przejść dalej. Poniżej przedstawiamy elementy otoczenia, które często pojawiają się na mapach.

Belki, belki z kolcami i dźwignie

Jednym z najczęściej występujących elementów tego typu są belki (1). Najczęściej znajdziesz je na różnych platformach. Belki umożliwiają przemieszczanie się po nich w różnych kierunkach. W zależności od położenia można przemieszczać się na boki lub w górę i w dół. Na ogół dość łatwo je wypatrzyć, ponieważ emanują niebieskawą poświatą.

Oprócz zwykłych belek, w niektórych miejscach pojawiają się również belki z kolcami (2). W takich przypadkach nie będziemy w stanie na nie skoczyć, dopóki ich nie usuniemy. W jaki sposób? Najczęściej odbywa się to poprzez zlokalizowanie i skoczenie na znajdującą się w pobliżu dźwignię (3). Kiedy ta się opuści kolce chwilowo znikną, a my będziemy mieli trochę czasu, aby dotrzeć do czystej belki.


Niebieskie kule

Kolejnym często pojawiającym się elementem są niebieskie kule (4). Ich zastosowanie jest proste - mają możliwość wybić bohatera wysoko w górę. Często wiąże się to z możliwością dotarcia do nowych miejsc. Aby skorzystać z tej możliwości należy skoczyć na kulę, a po odbiciu ponownie wcisnąć klawisz skoku.


Haki

Haki (5) są to specjalne elementy otoczenia, które znajdują się zawieszone wysoko w powietrzu. Kiedy znajdziesz się w ich pobliżu pojawi się specjalna ikona. Wciśnięcie w tym momencie klawisza ataku spowoduje złapanie haku specjalnym, widmowym chwytakiem, dzięki czemu będziemy mogli dotrzeć do niedostępnego wcześniej miejsca (na przykład pokonać w ten sposób przepaść).


Wybuchowe kule

Kolejnym często pojawiającym się elementem są bomby (6). Są to specjalne kule, które można przenosić i rzucać w wybrane miejsca. Najczęściej należy rzucać nimi w specjalne ściany z kolcami (7).

Po chwili dojdzie do eksplozji, w wyniku której ściana zostaje zlikwidowana, odsłaniając najczęściej nowe przejścia czy możliwości. W ten sposób można również na odległość aktywować niektóre dźwignie, wymagające wciśnięcia.

Następnie: Darksiders Genesis - przełączniki, fioletowe znaki, purpurowe skały, przyciski ziemne

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - Waśń i Wojna, bohaterowie, czym się różnią

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze