Ghost of Tsushima to nadal gra na PS4 - zapewnia Sony

Plany nie uległy zmianie.

Przedstawiciele Sony ponownie zapewnili, że Ghost of Tsushima - nowy projekt deweloperów ze studia Sucker Punch - nadal zmierza na PS4.

Japoński koncern od dawna nie ujawnił nowych informacji o powstającej grze, więc niektórzy zaczęli podejrzewać, że produkcja pojawi się dopiero na PlayStation 5. Firma jednak zaprzecza, twierdząc, że dotychczasowe plany nie uległy zmianie.

got_ps4
W Ghost of Tsushima nie zabraknie walk

W poświęconym następnej konsoli wpisie na blogu PlayStation prezes i dyrektor Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - podkreślił, że Ghost of Tsushima pojawi się na PS4. Tytuł wymienił obok innych dużych projektów, czyli Death Stranding i The Last of Us 2.

Firma już w maju bieżącego roku zapewniała, że produkcja zadebiutuje na platformie obecnej generacji. Oczywiście niewykluczone, że w przyszłości trafi na PS5, które zaś będzie oferowało kompatybilność wsteczną.

Zobacz: Ghost of Tsushima - premiera i najważniejsze informacje

Ghost of Tsushima zapowiedziano w październiku 2017 roku. To gra akcji prezentująca wydarzenia z perspektywy kamery umieszczonej za plecami bohatera. W planach otwarty świat, który gracze zwiedzą swobodnie.

Akcję osadzono w Japonii w roku 1274. Głównym bohaterem jest Jin - ostatni z samurajów, który stara się bronić Kraju Kwitnącej Wiśni przed Mongołami. W tytule zabraknie elementów fantastycznych, aczkolwiek twórcy nie zamierzają wiernie odtworzyć historii.

Źródło: Blog PlayStation

Następnie: Sony pracuje nad pełną wsteczną kompatybilnością na PS5

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami