Ghost of Tsushima to nadal gra na PS4 - zapewnia Sony

Plany nie uległy zmianie.

Przedstawiciele Sony ponownie zapewnili, że Ghost of Tsushima - nowy projekt deweloperów ze studia Sucker Punch - nadal zmierza na PS4.

Japoński koncern od dawna nie ujawnił nowych informacji o powstającej grze, więc niektórzy zaczęli podejrzewać, że produkcja pojawi się dopiero na PlayStation 5. Firma jednak zaprzecza, twierdząc, że dotychczasowe plany nie uległy zmianie.

got_ps4
W Ghost of Tsushima nie zabraknie walk

W poświęconym następnej konsoli wpisie na blogu PlayStation prezes i dyrektor Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - podkreślił, że Ghost of Tsushima pojawi się na PS4. Tytuł wymienił obok innych dużych projektów, czyli Death Stranding i The Last of Us 2.

Firma już w maju bieżącego roku zapewniała, że produkcja zadebiutuje na platformie obecnej generacji. Oczywiście niewykluczone, że w przyszłości trafi na PS5, które zaś będzie oferowało kompatybilność wsteczną.

Zobacz: Ghost of Tsushima - premiera i najważniejsze informacje

Ghost of Tsushima zapowiedziano w październiku 2017 roku. To gra akcji prezentująca wydarzenia z perspektywy kamery umieszczonej za plecami bohatera. W planach otwarty świat, który gracze zwiedzą swobodnie.

Akcję osadzono w Japonii w roku 1274. Głównym bohaterem jest Jin - ostatni z samurajów, który stara się bronić Kraju Kwitnącej Wiśni przed Mongołami. W tytule zabraknie elementów fantastycznych, aczkolwiek twórcy nie zamierzają wiernie odtworzyć historii.

Źródło: Blog PlayStation

Następnie: Sony pracuje nad pełną wsteczną kompatybilnością na PS5

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami