Przeciwnicy w The Last of Us 2 są znacznie sprytniejsi - wykryją nawet kierunek ataku z ukrycia

Ulepszeń doczekają się też towarzysze.

W The Last of Us 2 zaoferuje wiele ulepszeń względem poprzedniej części. Jednym z udoskonalonych elementów rozgrywki jest sztuczna inteligencja - zarówno wrogów, jak i towarzyszy Ellie.

W rozmowie z serwisem GameSpot współreżyser projektu - Anthony Newman - ujawnił, że przeciwników wyposażono w nowy poziom świadomości. Do stanów, w którym wiedzą lub nie o obecności postaci gracza, dodano trzeci: podejrzliwość.

tlou_2_ciche
Wrogowie mogą wykryć Ellie nawet po cichym zabójstwie

Nawet po cichym zabiciu wroga, pozostali mogą odnaleźć ciało i na podstawie śladów pozostawionych przez strzały lub naboje domyślić się, z którego kierunku wyprowadzono atak. Wówczas podążą w tamtą stronę i odnajdując kolejne zwłoki spróbują odnaleźć bohaterkę.

Ulepszona inteligencja zagwarantuje intensywniejszą rozgrywkę, choć Newman podkreśla, że zachowania przeciwników można wykorzystać, przewidując następne działania nieprzyjaciół. Wiedząc, gdzie się udadzą, staniemy przed szansą uniknięcia oponentów.

tlou2_towarzysze
Towarzysze są bardziej kreatywni

W planach też ulepszenia dotyczące sojuszników. Podobnie jak w poprzednich grach studia Naughty Dog, w określonych sekwencjach główną bohaterkę wesprą towarzysze, których zakres działań rozszerzono.

- Kompanii mogą wykonywać nowe interesujące rzeczy, w tym samodzielnie zabijać po cichu wrogów. Dysponują własnym, rozbudowanym systemem walki wręcz, mogą więc wchodzić w interakcje z przeciwnikami i tak jak w pierwszej części ratować gracza - tłumaczy Newman.

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

Deweloper zaznaczył, że sprzymierzeńcy są bardziej elastyczni i kreatywni. Z opublikowanych niedawno materiałów wynika, że w jednym z fragmentów gry Ellie pomoże ukochana bohaterki - Dinah - a niewykluczone, że w innej sekwencji uzyska pomoc Joela.

The Last of Us 2 zadebiutuje 21 lutego 2020 roku, tylko na PS4.

Źródło: GameSpot

Następnie: FIFA 20 kontra PES 2020 - porównanie graficzne reprezentacji Polski

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami