Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us 2 - nowy gameplay. Brutalna walka i skradanie

Spojrzenie na kontynuację przygód Ellie.

Niedawno zaproszeni dziennikarze uczestniczyli w pokazie The Last of Us 2. Teraz opublikowali swoje wrażenia, w tym materiały prezentujące zupełnie nowe fragmenty rozgrywki z powstającej produkcji.

Nagrania skupiają się między innymi na skradaniu, które odegra istotną rolę. Zapasy amunicji są ograniczone, więc Ellie wielokrotnie musi eliminować wrogów po cichu. Ciekawostką jest, że musi unikać nie tylko ludzi, ale i psów - jeśli zwierzę zauważy dziewczynę, podąży za bohaterką.

Poruszając się bezszelestnie, gracze bardzo często zaatakują przeciwników z zaskoczenia. Starcia wręcz - z użyciem noży, toporków i innych podobnych narzędzi - są bardzo brutalne: w filmach podopieczna między innymi podcina gardła i zadaje ciosy ostrzem w brzuch.

Nie zabraknie oczywiście broni palnej, w tym pistoletów i strzelb - każdą ulepszymy korzystając ze zdolności Ellie oraz zgromadzonych podczas rozgrywki surowców. Na przykład podniesiemy szybkostrzelność, zmniejszymy odrzut i zwiększymy pojemność magazynka.

Pokaz dla dziennikarzy wyjaśnił też kwestię, na którą zwracali uwagę fani, czyli noszenia przez bohaterkę maski, mimo że dziewczyna jest odporna na działanie wirusa. Serwis GamesRadar twierdzi, że podopieczna nie chce odkrywać swoich tajemnic - nawet najbliższym.

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

The Last of Us 2 zadebiutuje 21 lutego 2020 roku, tylko na PS4. Akcję produkcji osadzono pięć lat po wydarzeniach z poprzedniej odsłony cyklu i - jak potwierdzono niedawno - w grze powróci znany z pierwszej części Joel.

Następnie: Games with Gold: październik 2019 - pełna oferta

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze