Bany do 2038 roku dla toksycznych graczy w Dota 2

Valve robi porządki.

Valve zbanowało wielu użytkowników gry Dota 2 za tokstyczną postawę podczas meczów. Konkretna liczba nie jest znana, ale informacje o blokadach zgłosiły już na forum Steam i Reddicie dziesiątki graczy.

Twórcy zaznaczyli w opisie wczorajszej aktualizacji, że to dopiero pierwsze fale banów. Druga dotyczyła tych, którzy kupowali nielegalnie konta Steam z dużymi postępami i wysokim rankingiem.

iZDsezj
Niektórzy lubią tracić czas na pisanie obelg na czacie

„Będziemy kontynuować banowanie graczy, którzy zaliczają się do tej wąskiej grupy społeczności. Użytkownicy z tak niskim poziomem statystyk zachowania są zbyt dużym obciążeniem dla wszystkich i nie są mile widziani” - napisali deweloperzy.

Valve wprowadziło tak zwany behaviour score (ocena zachowania) w 2017 roku. Za częste przeklinanie, obrażanie innych czy celowe działanie na szkodę współtowarzyszy tracimy punkty, spadając coraz niżej w rankingu.

Twórcy zaznaczyli również, że zdają sobie sprawę z coraz większej liczby kont-smurfów (konta tworzone na nowo przez doświadczonych albo zbanowanych graczy) i zaznaczają, że mają już wstępne plany, jak poradzić sobie z tym problemem.

Dota 2 to kultowa produkcja typu MOBA, stale ciesząca się dużą popularnością. Pula nagród w sierpniowym turnieju The International przekroczyła 34 miliony dolarów.

Źródło: ResetEra, Valve

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami