Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Władimir Putin pogratulował nowym mistrzom świata w Dota 2

Pierwsze zwycięstwo drużyny z Europy Wschodniej od dekady.

W miniony weekend rozegrano tegoroczną edycję The International, czyli mistrzostw świata w Dota 2. Zmagania wygrała rosyjska drużyna, której pogratulował sam Władimir Putin.

Pochodzący z Moskwy zespół Team Spirit (składający się jednak też z dwóch Ukraińców) pokonał w finale chińskie PSG.LGD, pokonując rywali stosunkiem 3:2. Tym samym zdobył nagrodę w wysokości ponad 18 milionów dolarów - największą sumę w historii e-sportu.

„Gratuluję zasłużonej wygranej w The International 2021, mistrzostw świata w Dota 2. Po raz pierwszy rosyjska drużyna zwyciężyła w tego typu prestiżowych rozgrywkach. Świetna robota!” - napisał Putin w wiadomości opublikowanej przez serwis Kremlin.ru.

„W drodze do finału wykazaliście wybitnymi zdolnościami przywódczymi i solidarnością, a w decydującym pojedynku, który był prawdziwym testem waszych umiejętności i charakteru, zachowaliście koncentrację i w krytycznym momencie zdobyliście przewagę nad silniejszymi przeciwnikami. Udowodniliście, że nasi e-sportowcy zawsze dążą do realizacji wyznaczonych celów i są zdolni sięgać wszelkich szczytów” - dodał prezydent Rosji.

Nadmienić należy, że Team Spirit jest pierwszą od dziesięciu lat drużyną z Europy Wschodniej, która wygrała The International. Poprzednim zwycięskim zespołem ze wspomnianego regionu było ukraińskie Natus Vincere, które sięgnęło po tytuł mistrza świata w 2011 roku.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze