Skip to main content

Valve pokazuje, jak banować graczy w świątecznym stylu

Węgiel dla oszustów.

Valve przygotowało niespodziankę dla graczy, którzy podejmowali się mało uczciwych działań w Docie 2. Każdy, kto łamie zasady gry może liczyć na świąteczną niespodziankę, choć raczej nie taką, o jakiej by marzył.

Nic tak nie buduje klimatu świąt, jak zestaw pięknie opakowanych prezentów, czekających na to, by ktoś je otworzył. Jeśli jednak jesteście graczem Doty 2 i macie wątpliwości do to tego, czy zawsze graliście uczciwie, być może warto będzie wstrzymać się przed rozpakowaniem paczki od Valve. Istnieje bowiem spora szansa, że znajdziecie w niej węgiel w pakiecie z banem.

Taka sytuacja przytrafiła się m.in. streamerowi „masondota2”. „Co znalazłeś w skrzynce z prezentem?" - zapytał jeden z widzów na czacie, nie wiedząc jeszcze, że doprowadzi do katastrofy. Chwilę później Mason odebrał dostawę „wysokotoksycznego węgla” oraz towarzyszący jej komunikat o zbanowaniu konta.

Na szczęście dla streamera, ban nie jest dożywotni i wygaśnie już w 2038 roku. To całkiem sporo czasu na przemyślenie swojego zachowania albo znalezienie lepszego sposobu na ukrycie się przed anty-cheatem Valve. Biorąc jednak pod uwagę skuteczność systemu, pierwsza opcja będzie rozsądniejszym pomysłem.

Jeśli jesteś na Niegrzecznej Liście, mamy dla ciebie złą wiadomość, ponieważ ten rok będzie krwawą łaźnią” - piszą twórcy w świątecznym komunikacie. „W ciągu ostatnich kilku tygodni zaangażowaliśmy się w jeszcze bardziej agresywną falę banów. Tylko dzisiaj zablokowaliśmy już kolejne dziesiątki tysięcy kont”.

Niezależnie od tego, w jaki sposób byłeś niegrzeczny, mieliśmy cię na oku (nie podczas snu, spokojnie) i zamierzamy się z tym wszystkim rozprawić. Za każde wykroczenie będą nakładane kary, a w poważnych przypadkach będziemy banować główne konta” - ostrzega dalej Valve w nieco mniej świątecznym klimacie.

Zobacz także