Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odświeżona Dota 2 wraca do domu. Zapowiedziano The International 2023

Byle do października.

Po kilku latach międzynarodowych podróży, wielki turniej The International w Dota 2 ponownie odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, w Seattle. Valve oficjalnie zapowiedziało imprezę, zaplanowaną na okres 14-29 października.

Wydarzenia rozegrają się w budynku Climate Pledge Arena w centrum miasta, co oznacza także, że są szanse na pobicie rekordu, jeśli mowa o liczbie widzów - stadion mieści nawet ponad 18 tysięcy widzów, w zależności od zastosowania.

Najpierw - od 14 października - na miejscu odbędą się eliminacje, pod nazwą The Road to the International. Dni 27 - 29 października to już „właściwy” The International, z wielkim finałem w niedzielę. To na razie wszystkie ujawniono informacje, lecz Valve zapewnia, że dodatkowe detale na temat formatu i biletów opublikuje już wkrótce.

Z wcześniejszych doniesień wiemy, że udział weźmie 18 najlepszych zespołów za całego świata, co oznacza zmniejszenie liczby o dwa teamy w porównaniu z ubiegłorocznym turniejem w Singapurze, wygranym przez międzynarodowy skład Tundra Esports.

Zwycięski zespół zgarnął wtedy ponad 8,5 miliona dolarów z imponującej puli nagród na poziomie 18,9 mln dol. Ta i tak była jedną ze skromniejszych w ostatnich latach. Ostatnio tak „mało” zebrano w 2015 roku, podczas gdy rekordowe - opóźnione przez pandemię i przeniesione ze Szwecji - zmagania w Bukareszcie w 2022 roku opiewały na sumę 40 mln dolarów.

Czas pokaże, ile uda się zebrać tym razem. Wydaje się, że zainteresowanie Dota 2 nieco przygasa, choć nadal jest to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Ostatnio Valve zrobiło sporo, by gruntownie odświeżyć tytuł, publikując ogromną aktualizację, która między innymi powiększyła mapę.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dota 2

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze