Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szwecja nie zgadza się na organizację prestiżowego turnieju Dota 2

Valve szuka innej lokalizacji.

  • Szwecja nie przyznała „elitarnego” statusu turniejowi The International w Dota 2
  • Zawodnicy nie obejdą więc restrykcji Covid-19
  • Valve szuka nowej lokalizacji

Najważniejszy turniej w kalendarzu każdego miłośnika Dota 2 - The International - nie został uznany przez władze w Szwecji za „elitarne wydarzenie sportowe”. To sprawia, że zawodnicy przybywający na miejsce nie mogą liczyć na pominięcie restrykcji związanych z Covid-19.

„Pomimo wcześniejszych zapewnień, dwa tygodnie temu poinformowano nas, że Szwedzka Federacja Sportowa zagłosowała, by nie włączyć esportu do Federacji” - wyjaśnia Valve, organizator zmagań.

Turniej miał pierwotnie odbyć się w ubiegłym roku. Przeszkodziła pandemia

Amerykańska firma złożyła apelację do Ministra Spraw Wewnętrznych, starając się właśnie o uznanie The International za „elitarne wydarzenie sportowe”. Nie udało się.

„W rezultacie, oraz w świetle obecnej sytuacji politycznej w Szwecji, zaczęliśmy poszukiwania potencjalnych, alternatywnych miejsce w Europie, by przeprowadzić turniej w tym roku” - dodaje Valve.

The International 10 - z rekordową pulą ponad 40 milionów dolarów na nagrody - nie zmienia za to planów w kwestii eliminacji. Te rozpoczną się już jutro, 23 czerwca.

Rozgrywki finałowe miały pierwotnie trwać w sierpniu, jeszcze w ubiegłym roku. Na przeszkodzie stanął koronawirus. Dota 2 wkrótce - jeszcze w tym tygodniu - powinno otrzymać także letnie wydarzenie specjalne, Nemestice.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dota 2

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze