Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rosyjski gracz Dota 2 zdyskwalifikowany za symbol „Z” na minimapie

Zapewnia, że to przypadek.

Profesjonalny gracz Dota 2 - Iwan „Pure” Moskalenko - został usunięty razem z całym zespołem Virtus.pro z kwalifikacji do turnieju ESL One. Do bana doszło po tym, jak na minimapie w grze narysował symbol „Z”, kojarzony z rosyjskim wojskiem w Ukrainie.

Drużyna występująca pod nazwą Outsiders brała udział w półfinale drabinki wygranych przeciwko Mind Games, szeregi którego reprezentuje dwóch Ukraińców.

Jak opisuje serwis Yahoo, podczas jednej z przerw w rozgrywce Moskalenko wykorzystał wbudowaną w Dota 2 funkcję rysowania oznaczeń na mapie, by zaprezentować właśnie literę Z. Koledzy z zespołu szybko próbowali „przykryć” znak, lecz było za późno.

Kluczowy moment prezentuje materiał wideo poniżej:

Po ujawnieniu sytuacji organizatorzy zdecydowali, że Outsiders zostało zdyskwalifikowane, także z wszystkich przyszłych spotkań (drużyna po jednej porażce powinna teoretycznie spaść do drabinki przegranych).

Moskalenko w komunikacie na Twitterze tłumaczy, że symbol powstał przypadkowo. „Gdy zdaliśmy sobie sprawę z tego, co narysowałem, staraliśmy się to zakryć” – zapewnia. „Nie miałem zamiaru nikogo obrazić”.

Rosyjski esport ma szersze problemy po inwazji w Ukrainie. Dość powiedzieć, że ESL już wcześniej zakazało graczom występować pod nazwą Virtus.pro – stąd tymczasowe miano Outsiders.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze