Gears 5 - To jest wojna (Akt 1, Rozdział 3)

Walka w mieście.

Po spokojnej misji Dyplomacja czas na powrót na pole bitwy. Nowy rozdział zaczyna się od wypadku śmigłowca. Na początku leżymy na ziemi i jedyne, co możemy robić, to strzelać z pistoletu do nadchodzących wrogów.

Po chwili uratuje cię jeden z towarzyszy. Gdy wstaniesz, idź razem z grupą dalej. Zanim przejdziesz korytarzem do końca (1), przejdź w lewo do końca pokoju, by zebrać komponent (2).

tojestwojna11

Przeciśnij się między meblami i przejdź przez pokój. Wyważ drzwi kopniakiem. W kolejnym pomieszczeniu czeka cię pierwsze starcie z wrogiem. Schowaj się za pierwszym lepszym biurkiem i zacznij odpierać atak piechoty przeciwnika.

tojestwojna2

Po wejściu do środka przeszukaj każdy zakamarek. Nie ma tu wrogów, więc możesz to zrobić na spokojnie. Idź na dół, korytarzem w lewo, do pomieszczenia z cywilami. Gdy zbierzesz wybraną broń i amunicję, ruszaj przez jedyne dostępne wyjście na zewnątrz.

Snatcher - pierwsze spotkanie

Po krótkiej scence podbiegnij prosto, ale nie schodź na ulicę. Zostań na piętrze, by ostrzeliwać wrogów na ulicy z balkonu. Gdy zostanie już tylko 1-2 przeciwników, zejdź na dół i na drugą stronę ulicy. Uważaj na snajperów, którzy pojawią się w budynku (5).

Pokonaj wszystkich oponentów i przeszukaj okolicę, by znaleźć zasoby. Udaj się do towarzyszy, a zaatakują was kolejne stwory - te należy atakować w czułe punkty na brzuchach (6), co jest trudne, bo są one odsłonięte głównie wtedy, gdy stwory skaczą.

tojestwojna3
tojestwojna3a

Przejdź przez bramkę do kolejnej części lokacji. Po scence idź prosto i po schodach w lewo, a dalej przejdź przez płonące pobojowisko, mijając psującego się DB. Po wyjściu na ulicę odeprzyj atak Młodzików i zbierz komponent (7) z budynku po lewej stronie. Potem idź za towarzyszami do kolejnego obszaru (8).

tojestwojna4
tojestwojna4a

Tutaj czeka cię już sama, niemal nieustanna walka, ale prosta w założeniach. Po prostu pozbądź się na początku podstawowych wrogów spod wielkiego pomnika, a potem - według instrukcji na ekranie - idź po specjalny model Lancera z wyrzutnią granatów. Wracaj na pozycję przy pomniku.

GL Lancer i ostatnia walka

Rozpocznie się kontratak wroga. Zajmij miejsce za osłoną i atakuj wszystko, co się rusza. Zwróć uwagę, kiedy z odległego budynku wyjdzie potężniejszy wróg (9), by zaatakować go granatami z Lancera.

tojestwojna5

W sumie musisz odeprzeć kilka fal wrogów atakujących z różnych stron. Nie wymaga to jednak żadnej specjalnej taktyki. Pamiętaj po prostu, żeby zawsze być za osłoną. Korzystaj też z własnych granatów odłamkowych i mocy Jacka. Na końcu zaatakuje was wielki Snatcher. Należy strzelać w czuły punkt na jego brzuchu, a powinien paść bardzo szybko.

Chwilę później rozpocznie się scenka kończąca misję.

Następnie: Gears 5 - Nadchodzi zmiana (Rozdział 4, Akt 1)

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - Dyplomacja (Akt 1, Rozdział 2)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami