Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gears 5 - Nadchodzi zmiana (Akt 1, Rozdział 4)

Eskalacja i walka z bossem.

W misji To jest wojna bohaterowie walczyli z siłami Roju dosyć intensywnie, ale dopiero teraz zaczynają dostrzegać powagę sytuacji. Na początku idź prosto w stronę płomieni na końcu lokacji. Przed nimi skręć w prawo i wejdź do pomieszczenia (1).

Ze stolika podnieś ulepszenie dla Jacka (2). Dzięki niemu możecie włączać tymczasowe wzmocnienie zdrowia i - przykładowo - przejść przez płomienie. Przedostań się więc przez płonące schody na zewnątrz.

Możesz przeszukać teren, by zebrać trochę amunicji - nie znajdziesz tu jednak nic ciekawszego. Ruszaj dalej w stronę celu misji. Zobaczysz Deebees, które zniszczą latające stwory. Idź w tym kierunku i przygotuj się na walkę. Od razu schowaj się gdzieś, by nie trafili cię snajperzy.

Używając zdobytego przed chwilą ulepszenia Jacka przedostań się pod ostrzałem w kierunku wroga, by zajść przeciwników z flanki. Pozbądź się wszystkich i przejdź dalej otwierając zamkniętą furtkę za pozycją wyeliminowanych oponentów (po prawej).


Hotel i wyrzutki

Od furtki idź prosto, ale zanim przejdziesz do dalszej części budynku odwróć się i otwórz bramę (3), by zyskać dostęp do naczepy furgonetki, a znajdziesz tam komponent.

Otwórz drzwi z Delem. Traficie do bardzo ciemnego obszaru, ale Jack pomoże oświetlić drogę. Idąc korytarzem skręć do pomieszczenia po prawej, by zebrać kolejny komponent. Idź dalej w stronę światła, a zacznie się scenka, po której musisz pokonać pierwsze wyrzutki. Celuj w głowy, ale uważaj, bo czasem ci przeciwnicy lubią wybuchać.

Idź dalej i przejdź w prawo. Po lewej będzie pomieszczenie ze strzelbą, po prawej przejście do sali z kolejnymi wyrzutkami. Gra poinstruuje cię, byś zlikwidował pierwszego po cichu, od tyłu. Nie da się tak jednak zniszczyć wszystkich, więc zacznie się strzelanina. Ustaw się tak, jak na screenie poniżej - z tej strony będzie przybywało najwięcej wyrzutków (4), można to wykorzystać i niszczyć kilka naraz granatami.

Przejdź następnie dookoła tą drogą, którą przybywali wrogowie. Zejdź na niższy poziom i pozbądź się jeszcze paru, a potem idź dalej otwierając duże drzwi do kolejnej sali. Tam wejdź schodami na górę, zbierz zasoby i przejdź ciasnym przejściem obok uroczyście zastawionego stołu.

Dalej czekan a ciebie (niespodzianka!) walka z kolejnymi wyrzutkami. Będzie ich sporo, więc uważaj. Cały czas się poruszaj, by nie dać się przytłoczyć. Jeśli masz Lancera, używaj piły, by wykańczać wrogów z jej pomocą. Na ziemi leży też minigun, więc skorzystaj z niego. Po walce idź dalej drzwiami po prawej stronie.

Gdy podejdziesz do przodu, do sali wpadnie latające stado Roju. Skorzystaj z miniguna, ale uważaj, by się nie przegrzał. Możesz też korzystać z innych broni. Ważne jest to, by unikać szarży takiego stada. Po pokonaniu uciążliwych wrogów idź do drzwi na końcu. Wyjdziesz na ulicę, na której toczy się walka. Pomóż żołnierzom COG w walce z Rojem.


Boss w teatrze

Starcie nie jest trudne, to klasyczny gameplay z Gearsów. Chowaj się za osłonami, strzelaj w głowy. Wezwij posiłki, a gdy pojawi się stado, szybko je zlikwiduj, by nie przejęło twoich Deebees. Po walce idź prosto i spotkaj się z Kait i Marcusem przy wejściu do teatru po prawej stronie.

Przechodząc za towarzyszami przez kolejne pokoje rozglądaj się, bo leży tu trochę broni i zapasów. W końcu dotrzecie na scenę. Na samym końcu po lewej jest włącznik, który podniesie kurtynę - upewnij się, że masz dużo amunicji, zanim go wciśniesz. Za kurtyną jest bowiem boss.

Zasady są proste - strzelaj w pomarańczowe punkty na ciele bossa (5).

Walka jest jednak łatwa, ponieważ ten wróg praktycznie się nie porusza. Chowaj się więc za kamiennymi kolumnami (drewniane osłony łatwo zniszczyć, więc nie korzystaj z nich). Uważaj też, bo pojawią się wyrzutki, które będą trochę utrudniać wam zadanie.

Po starciu zejdź ze sceny i idź w prawo, a potem na zewnątrz górnym lobby. Po scence musicie walczyć z wielkim potworem, ale to tylko pokazowa walka. Gdy tylko zadacie mu trochę obrażeń, Cole wykończy go efektownie - pozostanie tylko strzelać w pojazd, który utknie w głowie tego mutanta, by zakończyć potyczkę.

Następnie: Gears 5 - Rekrutacja (Akt 2, Rozdział 1)

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - To jest wojna (Akt 1, Rozdział 3)

O autorze
Komentarze