Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gears of War powraca, ale raczej nie tego oczekiwali gracze

Nowe rozdanie w wojnie z Szarańczą.

Flagowa seria trzecioosobowych strzelanek Microsoftu - Gears of War - doczeka się nowej gry, jednak nie jest to produkcja, na jaką liczyli fani. Będzie to gra karciana.

Co prawda w studiu The Coalition trwają intensywne prace nad Gears 6, ale o grze nie wiemy na razie za wiele i nie znamy nawet przybliżonego okienka wydawniczego. Tymczasem na rynku jeszcze w tym roku pojawi się karcianka osadzona w popularnym uniwersum. Gears of War: The Card Game powinno niektórym osłodzić wypatrywanie kolejnego blockbustera na PC oraz konsole Xbox.

Za grę odpowiada firma Steamforged Games, która ma na swoim koncie udane karciane adaptacje Elden Ring, Resident Evil 2 i Dark Souls. Firma współpracuje z The Coalition i Microsoftem, jednak twórcy nie zdradzili dotąd wielu szczegółów. Nie wiadomo choćby, jak właściwie prezentują się zasady gry ani jak będzie wyglądał model dystrybucji. Wiemy natomiast, że system miał zaprojektować weteran Magic: The Gathering - Tyler Bielman.

Pierwotnie projekt zapowiedziano jeszcze w 2020 roku, jednak od tego czasu w temacie panowała cisza. Mówiło się wtedy, że karcianka zaoferuje kampanię fabularną z kilkoma scenariuszami, z których każdy ma inne cele i układ terenu, a gracze będą podejmować decyzje mające poważne konsekwencje podczas potyczek na polu bitwy.

Gracze mogą opowiedzieć się zarówno po stronie Koalicji, jak i Hordy, a wyniki starć mają wpływać na następne rozgrywane scenariusze. Obecnie nie wiadomo czy i w jaki sposób pierwotne plany uległy zmianie. Nie podano też konkretnej daty premiery ani ceny. Choć karciana produkcja zapowiada się ciekawie, to fani wydają się rozczarowani brakiem wieści na temat kolejnej pełnopranej odsłony serii.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze