W Fallout 76 istnieje grupa płatnych zabójców, którzy eliminują wskazanych graczy za odpowiednią cenę

I dokumentują wszystko na Twitterze.

Samozwańcza grupa Talon Company of Appalachia to stowarzyszenie łowców nagród i płatnych zabójców w Fallout 76. Za odpowiednią cenę eliminują wskazanych przez klientów graczy, dokumentując wykonanie zadania na Twitterze.

Zleceniodawcy płacą w kapslach, czyli walucie obecnej w każdej odsłonie postapokaliptycznego cyklu. Łowca nagród musi sam odszukać ofiarę - w większości przypadków nieświadomą - a następnie dokonać aktu wybraną bronią.

Większość członków Talonu wybiera klasyczną broń palną, najczęściej strzelby, ale niektórzy wolą zrobić prawdziwe przedstawienie.

„Moim ulubionym rodzajem jest zesłanie na cel miniatomówki, a potem przyglądanie się, jak ciało leci przez cały ekran” - powiedziała w rozmowie z Polygonem Trisha Moon, jedna z łowczyni nagród należąca do stowarzyszenia.

Talon Company of Appalachia zrzesza obecnie ponad dwustu graczy. Dołączyć może każdy, ale wykonanie zlecenia nie jest łatwe.

Fallout 76 zrzesza 24 losowych graczy w jednym świecie, a użytkownik nie może zmienić serwera na zawołanie. Wymaga to dołączenia do rozgrywki innej osoby, co może być problematyczne, bo płatni zabójcy nie znają osobiście swoich celów. Konieczne jest wykorzystanie podstępu.

Zazwyczaj proceder wyszukiwania serwera z ofiarą sprowadza się do dawania łapówek. Członkowie Talonu przeszukują listy znajomych i znajdują informatorów, którzy za kapsle lub sprzęt wysokiej jakości ujawniają cenne wskazówki. Dotarcie do ofiary kosztuje czasem wiele tysięcy kapsli i może trwać kilka tygodni, a nawet miesięcy.

fal1
Zabójcy ubierają się różnie - od typowego, postapokaliptycznego odzienia, aż do masek klaunów (źródło: Polygon, Christopher Wright)

Czasami łowcy nagród kontaktują się bezpośrednio z ofiarą, wysyłając zaproszenie do znajomych z wiadomością o rzekomej chęci sprzedaży dobrego sprzętu za niską cenę. W rzadkich przypadkach spotkanie umawia się za pośrednictwem Facebooka - czasami cel trzeba sprowokować wyzwiskami.

Zlecenia wystawiane są często „dla zabawy”, ale Talon zarabia głównie na wojnach frakcji, których w Fallout 76 powstaje coraz więcej.

Źródło: Polygon

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami