Pierwszy utwór ze ścieżki dźwiękowej Cyberpunk 2077 już dostępny

Za muzykę odpowiada zespół Refused.

CD Projekt Red poinformowało o nawiązaniu współpracy z Refused, szwedzkim zespołem punkrockowym, który zajmie się przygotowaniem utworów fikcyjnej grupy Samurai w Cyberpunk 2077 - legendarnej kapeli z uniwersum Mike'a Pondsmitha.

Udostępniono też pierwszą piosenkę ze ścieżki dźwiękowej. Utwór Chippin' In można posłuchać na YouTube, a także wybranych serwisach strumieniujących muzykę, przykładowo Spotify czy iTunes.

To kompozycja, którą słyszeliśmy podczas prezentacji Microsoftu przed E3 2019 - w momencie, w którym na scenę wkroczył Keanu Reeves.

Kanadyjski aktor wciela się w produkcji CD Projekt Red w cybernetycznego ducha Johhny'ego Silverhanda, lidera i wokalistę zespołu Samurai.

- Choć żyjemy w innej rzeczywistości, tak jak Samurai jesteśmy muzycznymi buntownikami - powiedział Dennis Lyxzén, główny wokalista zespołu Refused. - Tworząc piosenki chromerockowej legendy świata Cyberpunka blisko współpracowaliśmy z ekipą CD Projekt Red. Świetnie się przy tym bawiliśmy, a kreatywnie mieliśmy okazję zmierzyć się z zupełnie nowym, niezwykle ekscytującym wyzwaniem.

Refused stworzy utwory inspirowane tekstami piosenek z gry fabularnej Cyberpunk 2020, a także zupełnie nowe kompozycje.

cpp
Silverhand odegra istotną rolę w grze

W proces powstawania ścieżki dźwiękowej zaangażowany jest również Marcin Przybyłowicz - dyrektor muzyczny w CD Projekt Red i kompozytor, którego utwory możemy usłyszeć między innymi w Wiedźminie 3.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia - na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: CD Projekt Red

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami