Dying Light 2 - nowy zwiastun i gameplay. Parkour, dialogi i walka z bandytami

Przetrwanie w nieprzyjaznym świecie.

Na konferencji Square Enix poprzedzającej start E3 ujawniono nowy zwiastun polskiego Dying Light 2, a na samych targach przedstawiono kolejne fragmenty właściwej rozgrywki.

Trailer to montaż różnych scen prezentujących powstającą produkcję w akcji. W ujęciach widać między innymi panoramy lokacji, do których trafimy podczas zabawy, a także powszechnych w wirtualnym świecie zombie.

Natomiast gameplay składa się z rozszerzonych fragmentów rozgrywki ze zwiastuna. W pierwszej części nagrania nacisk położono na parkour - główny bohater wspina się więc po różnych elementach budynków.

Kierowany przez gracza śmiałek chwyta się gzymsów, wdrapuje na półki, a także przeskakuje pomiędzy latarniami i innymi drążkami. Wideo sugeruje, że zręcznością nie ustępuje Faith z Mirror's Edge oraz postaciom z Assassin's Creed.

Druga część filmu to sekwencja prezentowana na ubiegłorocznym E3, choć w skróconej wersji. Po dotarciu na szczyt budynku, bohater natyka się na bandytów. W wyniku krótkiej wymiany zdań, w trakcie której można wybrać różne linie dialogowe, dochodzi do walki. Starcie jest brutalne, o czym świadczy odcięcie głowy jednemu z wrogów.

To nie wszystko, ponieważ Techland opublikował w międzyczasie wideo-wywiad z głównym projektantem gry - Tymonem Smektałą. Deweloper opowiada o podstawowych założeniach tytułu i świecie, który jest cztery razy większy od wszystkich map z pierwszej odsłony.

Zobacz: Dying Light 2 - premiera i najważniejsze informacje

Dying Light 2 zadebiutuje wiosną 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. Głównym bohaterem jest Aiden - zainfekowany wirusem zombie. Nie wiadomo jednak, czy przypadłość postaci wpłynie w znaczny sposób na rozgrywkę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami