FIFA 20 z uliczną piłką nożną - zwiastun prezentuje mecze na podwórkach i halach

Tryb Volta.

Zgodnie z wczorajszymi obietnicami, EA Sports opublikowało pierwszy zwiastun FIFA 20. Nagranie ujawnia, że w tegorocznej odsłonie serii pojawi się tryb inspirowany cyklem FIFA Street.

W wariancie Volta (portugalskie słowo oznaczające „powrót”) weźmiemy udział w spotkaniach rozgrywanych na podwórkach, blokowiskach oraz halach. Stawimy czoła rywalom w lokacjach na całym świecie, w tym podziemiach Amsterdamu, ulicach Londynu i dachach w Tokio.

Uliczna zabawa będzie się znacząco różniła od zmagań na tradycyjnej murawie. Istotną rolę odegrają efektowne sztuczki, które pomogą ominąć rywali, a ponadto pojawi się opcja wykorzystania na własną korzyść otaczających boisko ścian.

Nowy tryb podzielono na kilka modułów. Pojawi się możliwość stoczenia spotkania towarzyskiego, wzięcia udziału w lidze oraz zmierzenia się z drużynami innych użytkowników, ale sterowanych przez sztuczną inteligencję. Do tego kampania fabularna, której główny bohater postara się wygrać mistrzostwa świata w Buenos Aires.

Volta pozwoli na rozgrywanie różnych rodzajów meczy. Twórcy przygotowują zmagania 3 na 3 i 4 na 4 (oba bez bramkarzy), 5 na 5 oraz profesjonalne zawody w futsalu, czyli piłce halowej. Warto zaznaczyć, że gra zaoferuje areny o zróżnicowanych rozmiarach.

fifa_20_ulica
Uliczna piłka nożna ma się różnić od tradycyjnej

Dużą rolę odegra personalizacja. W ulicznym trybie wykreujemy własną postać (nie jest jednak jasne, czy także na potrzeby kampanii fabularnej) - wybierzemy płeć, fryzury, tatuaże i cieszynki. Wraz z postępami w zabawie odblokujemy dodatkowe przedmioty kosmetyczne - koszulki, buty, swetry i inne.

Gra wprowadzi szereg mniejszych oraz większych zmian do rozgrywki. Niedawno twórcy ujawnili, że tytuł zaoferuje między innymi udoskonaloną obronę i mechanikę zaplanowanych odbiorów. Więcej szczegółów autorzy przedstawią na dzisiejszej konferencji EA.

FIFA 20 ukaże się 27 września na PC, PS4 i Xbox One. Składając zamówienie przedpremierowe na edycje Champions lub Ultimate dostęp uzyskamy 24 września, a abonenci Origin Access (na PC) i EA Access (na konsolach) zagrają od 19 września, choć jedynie przez 10 godzin.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami