FIFA 20 z uliczną piłką nożną - zwiastun prezentuje mecze na podwórkach i halach

Tryb Volta.

Zgodnie z wczorajszymi obietnicami, EA Sports opublikowało pierwszy zwiastun FIFA 20. Nagranie ujawnia, że w tegorocznej odsłonie serii pojawi się tryb inspirowany cyklem FIFA Street.

W wariancie Volta (portugalskie słowo oznaczające „powrót”) weźmiemy udział w spotkaniach rozgrywanych na podwórkach, blokowiskach oraz halach. Stawimy czoła rywalom w lokacjach na całym świecie, w tym podziemiach Amsterdamu, ulicach Londynu i dachach w Tokio.

Uliczna zabawa będzie się znacząco różniła od zmagań na tradycyjnej murawie. Istotną rolę odegrają efektowne sztuczki, które pomogą ominąć rywali, a ponadto pojawi się opcja wykorzystania na własną korzyść otaczających boisko ścian.

Nowy tryb podzielono na kilka modułów. Pojawi się możliwość stoczenia spotkania towarzyskiego, wzięcia udziału w lidze oraz zmierzenia się z drużynami innych użytkowników, ale sterowanych przez sztuczną inteligencję. Do tego kampania fabularna, której główny bohater postara się wygrać mistrzostwa świata w Buenos Aires.

Volta pozwoli na rozgrywanie różnych rodzajów meczy. Twórcy przygotowują zmagania 3 na 3 i 4 na 4 (oba bez bramkarzy), 5 na 5 oraz profesjonalne zawody w futsalu, czyli piłce halowej. Warto zaznaczyć, że gra zaoferuje areny o zróżnicowanych rozmiarach.

fifa_20_ulica
Uliczna piłka nożna ma się różnić od tradycyjnej

Dużą rolę odegra personalizacja. W ulicznym trybie wykreujemy własną postać (nie jest jednak jasne, czy także na potrzeby kampanii fabularnej) - wybierzemy płeć, fryzury, tatuaże i cieszynki. Wraz z postępami w zabawie odblokujemy dodatkowe przedmioty kosmetyczne - koszulki, buty, swetry i inne.

Gra wprowadzi szereg mniejszych oraz większych zmian do rozgrywki. Niedawno twórcy ujawnili, że tytuł zaoferuje między innymi udoskonaloną obronę i mechanikę zaplanowanych odbiorów. Więcej szczegółów autorzy przedstawią na dzisiejszej konferencji EA.

FIFA 20 ukaże się 27 września na PC, PS4 i Xbox One. Składając zamówienie przedpremierowe na edycje Champions lub Ultimate dostęp uzyskamy 24 września, a abonenci Origin Access (na PC) i EA Access (na konsolach) zagrają od 19 września, choć jedynie przez 10 godzin.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami